Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

„Pásový“ 6145R v ZS Sloveč

Zemědělská společnost Sloveč patří v České republice mezi velmi progresivní podniky. Již řadu let vsází na pásové traktory John Deere, kterých se zde vystřídalo celkem 5 kusů. Od letošního roku zde svůj traktorový park rozšířili o dva „kolové“ modely, a to 6145R a 6215R. První jmenovaný, tedy 6145R, pracuje od začátku jara na pásových jednotkách. Oba traktory dodalo naše středisko v Ovčárech prostřednictvím obchodního zástupce, pana Michala Dirbáka. O několik prvních postřehů z provozu traktoru 6145R se s námi podělil mechanizátor Tomáš Herčík.

Koupi rozhodlo i nové středisko

„Pro další traktory John Deere jsme se rozhodli díky dlouholeté zkušenosti s pásovými traktory téže značky. Navíc tomu přispělo i nové středisko v Ovčárech, které nám zajistí servis, sklad dílů a jejich rychlou dostupnost,“ komentuje volbu traktorů John Deere mechanizátor Tomáš Herčík.

John Deere 6145R při setí cukrové řepy s 18-nácti řádkovým secím strojem.

Práce v cukrové řepě

Od brzkého jara byl traktor John Deere 6145R v ZS Sloveč nasazen při setí cukrové řepy a nyní bude pracovat s meziřádkovým kypřičem. Důvod, proč se ve Slovči rozhodli právě pro model 6145R, upřesňuje pan Tomáš Herčík: „Chtěli jsme nahradit dosluhující traktor, který nám zajišťoval setí a plečkování cukrové řepy. Náhrada měla být o trochu větší a zároveň lehká. Volba padla na 6 ti válcový motor. Díky jeho delšímu rozvoru má traktor větší stabilitu s neseným nářadím, což je pro nás při zakládání porostů cukrové řepy a jejich následném plečkování velmi důležité. Traktor 6145R jsme se pro práci v cukrové řepě rozhodli osadit na pásové jednotky, tím nám zmizel neduh křivých řádků při setí, které vznikaly bočním tahem secího stroje. Jedním z dalších důvodů bylo určitě i zmenšení utužení meziřádků při setí a následném plečkování. Pásové jednotky lépe rozloží hmotnost traktoru a zlepší stabilitu.“ Využití nového traktoru bude při dalších pracovních operacích. „Nasazení pásů zvažujeme i pro jarní hnojení, ve kterém tento traktor budeme testovat,“ přibližuje další využití traktoru 6145R mechanizátor pan Herčík.

Od minulého týdne traktor 6145R provádí meziřádkovou kultivaci s kypřičem BEDNAR Row-Master RN.