Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

„Ročně ošetříme až 6000 hektarů,“ říká pan Hlavinka

Firma John Deere není mezi výrobci postřikovací techniky žádným začátečníkem, jen v České republice pracuje více než 200 tažených a samochodných postřikovačů této značky. Od jara loňského roku pracuje jeden z nich i na Olomoucku. Novým majitelem samochodného postřikovače R4040i se stal Ing. Josef Hlavinka z Polkovic v okrese Přerov. V následujícím článku se dočtete, co pana Hlavinku vedlo k přechodu na jinou značku postřikovače a proč se rozhodl zrovna pro model R4040i.

Splňuje naše očekávání

Pan Hlavinka hospodaří v katastrálním území obce Polkovice a okolních obcích na výměře okolo 800 hektarů. Zaměřuje se především na pěstování klasických tržních plodin – ječmene, řepky, pšenice a cukrové řepy. Věnuje se také poskytování zemědělských služeb, zejména sklizňovým pracím a ochraně rostlin, v okolních podnicích. Pan Hlavinka komentuje své podnikání a s tím spojený důvod pořízení nového samochodného postřikovače: „Cílem našeho hospodaření je samozřejmě kvalitní zemědělská produkce, vysoká produktivita práce a s tím spojený úměrný zisk. Proto jsme si pořídili tento stroj, který zatím všechna tato očekávání splňuje.“

Pan Hlavinka si v loňském roce pořídil samochodný postřikovač John Deere 4040i s pracovním záběrem 36 metrů.

Přidaná hodnota a servis nedaleko

Samochodný postřikovač John Deere R4040i dodalo panu Hlavinkovi obchodní středisko STROM PRAHA – Prostějov. „Tento stroj jsme si vybrali po důkladném zvažování a porovnávání výkonu, kvality a vůbec všeho, co nám značka John Deere může nabídnout. Velké možnosti do budoucna vidím ve spojení tohoto stroje s navigacemi John Deere a v uplatnění v rámci precizního zemědělství. Oceňuji také kvalitu a blízkost servisu, který je od nás pouhých 20 km,“ komentuje hlavní aspekty pořízení postřikovače pan Josef Hlavinka a dodává: „Chlapi si na postřikovači velmi pochvalují jeho stabilitu a komfort.“ Samochodné postřikovače John Deere R4040i a R4050i jsou totiž vybaveny nezávislým pneumatickým odpružením kol XtraFlex. Díky tomu stroj nabízí obsluze právě zmíněný vysoký komfort a stabilita jak při transportu, tak i při samotné aplikaci.

Nezávislé odpružení kol XtraFlex zajišťuje vysokou stabilitu stroje.

Kvalitní kopírování pozemku

Pan Hlavinka si pořídil samochodný postřikovač s rameny o záběru 36 m. „Tento pracovní záběr nám maximálně vyhovuje, menší už bychom dnes nechtěli.“ Samotná ramena jsou vybavena systémem BoomTrac Pro se třemi senzory pro maximální kvalitu kopírování. „Ročně s postřikovačem ošetříme 5000 až 6000 hektarů. Výborně kopíruje terén a obsluha s ním může aplikovat při vysoké rychlosti, dosahujeme tak vyšších denních výkonů.“ Rychlé naplnění nádrže o objemu 4200 l zajišťuje dvojité písto-membránové čerpadlo s rychlostí plnění 560 l/min. 

Postřikovač R4040i při podzimním ošetření výdrolu.

Rozdíl mezi R4040i a R4050i očima produktového manažera

„Od loňského roku nabízíme i nový model R4050i. S tímto modelem na trh přichází i nová odlehčená karbonová ramena. Ta jsou aktuálně dostupná pouze v pracovním záběru 36 metrů. Karbonová ramena díky menší hmotnosti umožňují na samochodných postřikovačích využít větší nádrže o objemu 950 litrů. Díky vyrovnané váhové bilanci mezi přední a zadní částí stroje zůstávají u obou variant zachovány výborné jízdní vlastnosti a rozložení zatížení. Nový model R4050i tak nabízí oproti modelu R4040i zvětšený objem nádrže na 5000 litrů a karbonová ramena o záběru 36 metrů, kterými lze osadit i model R4040i,“ komentuje rozdíly mezi jednotlivými samochodnými postřikovači John Deere, produktový manažer Marek Fikejs.

Během loňského roku byl představen nový postřikovač řady 4050i s objemem nádrže 5000 litrů a karbonovými rameny o záběru 36 m.