Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

2=2 nebo 1=2?

Nadpis tohoto článku vypadá možná na první pohled trochu nesrozumitelně, pokusíme se ho tedy v následujících větách trochu objasnit.

Na středisku STROM PRAHA a.s. ve Lnářích byly v jeden den a jednomu zákazníkovi předány dva traktory a jeden lis. To by odpovídalo  číslům 2 a 1, ale proč 2=2 nebo 1=2? Na podrobnější vysvětlení jsme se zeptali majitele nových strojů, Ing. Petra Poskočila ze společnosti AGROMAP s.r.o.:

Proč tedy 2=2 nebo 1=2?
"Je to docela jednoduché, 2 nové traktory slouží jako náhrada dvou starých traktorů a jeden lis nahradí 2 lisy starší, takže tady opravdu platí, že 1=2."

Děkujeme za objasnění, ale zkusili bychom možná pokračovat trochu jinak - jak dlouho spolupracujete se střediskem STROM PRAHA a.s. ve Lnářích?
"V podstatě od začátku našeho podnikání v zemědělství, od roku 2002. To jsem zde zakoupil náš první traktor -  John Deere 6310SE, pracuje u nás dodnes a zatím o výměně neuvažujeme, přestože už má najeto přes  15 000 Mth. Hned v roce 2002 jsme pořídili i lis na válcovité balíky John Deere, následně v roce 2006 druhý lis, John Deere 592. Z dalších strojů John Deere máme ještě tři menší traktory, typy 6120, 5090M a 3036E."

Komunální traktor 3036E v zemědělství, to není úplně obvyklé?
"Kromě zemědělské činnosti na farmě v Zavlekově provozujeme i hotel s restaurací a jezdecký areál v Krutěnicích (http://dvurkrutenice.cz/) , na jehož údržbu a zabezpečení provozu se tento traktor náramně hodí, není totiž vždy potřeba klasický zemědělský traktor. Z hlediska využití je často takový kompaktní traktor výhodnější. Kvůli větší univerzálnosti je vybaven čelním nakladačem John Deere 305, což také samozřejmě zvyšuje jeho možnosti."

Abychom se vrátili k dnešnímu předání - říkal jste, že traktory nahrazují starší stroje, můžete nám k tomu říci něco více?
"Nahrazeny jsou traktory konkurenční značky o výkonu 180 a 240 PS, oba traktory měly najeto kolem 8000 Mth a tady už jsme se rozhodli pro výměnu. Uvažoval jsem nakonec prakticky jen o 2 značkách, nakonec jsem se rozhodl pro traktory John Deere a to typy 6130R a 7270R. U traktoru řady 6R jsme zvolili nejsilnější čtyřválcový motor o jmenovitém výkonu 130PS, výhodou by pro nás měl být větší rozvor, který je dán rámem určeným pro šestiválcové motory - chceme využívat větší možnou dovolenou hmotnost přívěsu. U většího z traktorů jsme chtěli výkon oproti původnímu traktoru trochu navýšit, zvolili jsme tedy traktor o jmenovitém výkonu 270PS, mělo by to být pro naše potřeby dostatečné. K rozhodnutí nám hodně pomohl půjčovací traktor 7250R, který jsme loni rádi vyzkoušeli. V traktorech se tedy ve své "stáji" začínáme zaměřovat na zelenožlutou, jsou to naše v pořadí pátý a šestý traktor John Deere."

 

  

       Na foto Ing. Petr Poskočil s rodinou a obsluhou strojů.                              Traktor byl agregován se secím strojem Horsch.                A ohledně lisu?
"Tady byla volba značky celkem  jasná, nic jiného než John Deere  po zkušenostech s dosavadními stroji v úvahu ani prakticky nepřipadalo. Jeden čas jsme přemýšleli i o změně technologie sklizně z válcových na velké hranaté balíky. I kvůli tomu u nás lis John Deere L1534 v loňském roce na vyzkoušení  jezdil, ale zjistili jsme, když jsme se přesvědčili o jeho výkonu, že bychom takto výkonný stroj nevyužili. Nakonec jsme zavrhli i lis řady 900 a v podstatě nahrazujeme 2 lisy jedním. Myslíme , že by nám jeho výkonnost měla i tak dostačovat."

Hlavní důvody, proč se tedy značka John Deere u Vás rozšiřuje?
"Kromě kvality strojů, kterou v traktorech mohu porovnávat i s jinými značkami, je to jednoznačně profesionální přístup a především fungující servis a zázemí společnosti STROM PRAHA a.s. - důležité pro mne je, když už se něco se stroji stane, rychlost opravy. Tohle funguje a také vzdálenost střediska Lnáře je pro nás akceptovatelná, i když přemýšlím, že bychom možná více v budoucnosti využívali rovněž středisko v Předslavi, je to od nás přeci jen blíž."

Ať jen nechválíme, nějaká negativa na spolupráci najdete?
"Snad jen někdy na můj vkus až příliš složité papírování ..."

Děkujeme za důvěru a do budoucna přejeme, abyste kvalitní servis využíval hlavně při údržbách a prevenci, a aby Vaše nejen nové stroje pracovaly, pokud možno, bez závad.