Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

4. Den otevřených dveří v Řisutech

Zemědělský podnik AGRA Řisuty s.r.o. uspořádal dne 11.6.2014 již 4. Den otevřených dveří ve svém areálu, v Ledcích nedaleko města Kladna. Na takové akci jsme pochopitelně nemohli chybět ani my, ani naše zelenožlutá technika.

AGRA Řisuty s.r.o. se zabývá rostlinnou a živočišnou výrobou (specializují se na produkci potravinářského a krmného obilí, ozimé řepky, hořčice, hrachu a na výkrm prasat s uzavřeným obratem stáda). V současné době hospodaří na cca 2800 hektarech zemědělské půdy.

Ačkoli venkovní teploty atakovaly hodnoty přesahující 30 stupňů ve stínu, tým STŘEDISKA NOVÉ STRAŠECÍ nelenil a vyzbrojen stanem, slunečníkem a mnoha kostkami ledu se jal předvádět krásy a výhody vystavených zemědělských strojů. K našemu osazenstvu se připojil i zástupce společnosti BEDNAR FMT se závěsnou technikou a zástupce společnosti CRS Marketing s detailními informacemi o rozmetadlech.

Akce byla zahájena seminářem v Řisutské hospodě a přehlídkou odrůdových pokusů s ozimou pšenicí, které spolupořádal OSEV jih s.r.o. v rámci svého polního dne, a o které byl již tradičně velký zájem. Pro návštěvníky byla po celou dobu konání dne otevřených dveří připravena bohatá tombola, obsáhlá přehlídka zemědělských strojů a pestrá nabídka občerstvení čítající, mimo jiné, několik grilovaných prasátek. Vzhledem k tropickým teplotám nechyběla ani možnost první pomoci v případě zdravotních problémů způsobených sluncem.

V naší expozici byla k vidění pestrá škála zemědělské, komunální a závěsné techniky včetně dvou rozmetadel. Asi největším lákadlem byl samochodný postřikovač John Deere 4940 – největší a nejproduktivnější postřikovač řady R4000 s třicetimetrovými rameny. Návštěvníky z řad dětí uchvátil zejména zahradní traktůrek John Deere Z425 EZtrak, taktéž terénní užitkové vozítko Gator XUV 855D s pohonem všech čtyř kol, oblíbený byl i kompaktní traktor 3036Ečelním nakladačem 305. K vidění byl také traktor 8345Rdlátovým pluhem TN 3000 HM7R, traktor 6210Rdiskovým podmítačem XO 8000 F, traktor 8530, předseťový kompaktor SO 6000, univerzální kypřič FO 4000 a mulčovač MZ 4500. Návštěvníci si taktéž mohli prohlédnout oranžový traktor 6230 s lisem 854, mobilní nádrž Titan Truck Master nebo rozmetadla značek Annaburger a Güstrower.

Vzhledem k panujícímu tropickému počasí byla účast o něco slabší než v minulém roce, ale i tak můžeme s klidem říci, že to akci na kráse rozhodně neubralo. Děkujeme podniku AGRA Řisuty s.r.o. za příjemnou atmosféru a za výbornou organizaci. Doufáme, že se návštěvníkům pod naším John Deere stanem líbilo a že jim vysoké teploty nezkazily dobrý dojem z celého dne.

Bc. Pavla Kubíková, správa marketingu regionu Sever