Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Agritechnica 2017

Listopad byl ve znamení představení novinek a především mezinárodního veletrhu Agritechnica. Tuto světovou výstavu není potřeba nikterak více představovat. Pojďme se tedy na pár minut vrátit do výstavních hal, kde byly největší zemědělské novinky k vidění. A protože obrázek vydá za tisíc slov, prohlédněte si především galerii fotografií, které jsme pro vás pořídili ve výstavních expozicích námi zastupovaných značek. 

Více než 4500 m2

Na výstavní ploše John Deere o rozloze více než 4500 m2 přitahovaly největší pozornost novinky v podobě traktoru 6250R s joystickem CommandPro, traktoru řady 5R s panoramatickou střechou, sklízecí mlátičky řady S700 a inovovaných lisů.

Technologie John Deere oceněné medailemi Agritechnica

V rámci udílení cen Innovation Award byly na výstavě Agritechnica rozdány 2 zlaté a 29 stříbrných medailí. Mezi oceněnými inovacemi značky John Deere byl systém StalkBuster, systém závaží do kol EZ Ballst Wheels a systém integrovaného navádění nářadí. Více si o těchto novinkách můžete přečíst v již zveřejněných článcích.

Zlatá medaile: Systém StalkBuster firmy Kemper
Stříbrná medaile: Systém závaží do kol EZ Ballast Wheels
Stříbrná medaile: Systém integrovaného navádění nářadí AutoTrac

Nakladač s hmotností téměř 10 tun

Největší a nejzajímavější novinkou, která byla k vidění na ploše společnosti Kramer, byl kolový nakladač KL 60.8L. Jedná se o nakladač s hmotností téměř 10 tun a výkonem 156 koní. Předností tohoto nového modelu je jeho komfortní kabina s výborným výhledem na nářadí.
Další novinkou Kramer, představenou na výstavě Agritechnica, je nově vyvinutý displej pro zobrazování veškerých provozních hodnot a nastavení manipulátorů Kramer. Tímto displejem budou vybaveny všechny teleskopické manipulátory od modelového roku 2018.
Nepřehlédnutelný byl i vystavený manipulátor KT 559 v maximální výbavě, který po veletrhu zamířil rovnou do České republiky.

6 novinek pro zpracování půdy, setí a hnojení

Přední český výrobce zemědělské techniky, společnost BEDNAR FMT, odhalila 6 svých nových strojů: univerzální radličkový kypřič VERSATILE VO 6000, secí stroj OMEGA OO 8000L, dlátový pluh TERRALAND TN ve spojení se zásobníkem na hnojivo FERTI-BOX FB 1500, přetlakový zásobník FERTI-CART FC 3500, dlátový pluh TERRASTRIP ZN s upravenou roztečí radlic na vzdálenost 45 cm, širokozáběrový podmítač ATLAS AE 12400 a předseťový kompaktor SWIFTER SO 6000L.

Návěs náročných podmínek

Výrobce značky Pronar představil nový typ vanového návěsu T701HP o objemu 12,5 m3. Tento návěs se zesílenou konstrukcí a korbou vyrobenou z materiálu Harox 450 o šíři 6 mm je vybaven boogie nápravou. Své uplatnění najde hlavně v náročných podmínkách.

Orba se sekční kontrolou

Zajímavost v oblasti klasického zpracování půdy byla k vidění na výstavní ploše společnosti Kuhn. Ta představila pluh se „sekční kontrolou“ umožňující zvedat postupně jednotlivá tělesa pluhu na souvrati. Tento systém, nazývaný jako Smart Ploughing, zkvalitňuje výslednou práci a zmenšuje šíři souvratí. Smart Ploughing byl oceněn stříbrnou medailí Innovation Award.

Poděkování

Děkujeme všem, kteří navštívili naše produktové manažery ve výstavních expozicích jednotlivých značek.

 

Fotogalerie