Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

AutoPowr nebo PowerShift e23?

V traktorech John Deere řady 7R a 8R se můžete setkat s dvěma rozdílnými převodovkami. Jako zákazníci si můžete zvolit převodovku s hydromechanickým přenosem výkonu IVT, s obchodním názvem AutoPowr, a druhou plně mechanickou řazenou při zatížení PowerShift e23. Obě jsou vybaveny funkcí Eco, která optimalizuje řazení a snižuje otáčky motoru na minimální možnou hranici s cílem maximální úspory paliva. Ale jaká je nejlepší převodovka pro specifické potřeby jednotlivých zákazníků? 

Převodovka AutoPowr to je nejvyšší komfort pro obsluhu  v dopravě I na poli.  Díky použití více mechanických stupňů je zachovaná vysoká účinnost. Speciálně v dopravě a při polních pracích s využitím vývodového hřídele je AutoPowr tím správným řešením. Kromě toho,  při testech zkušebny DLG PowerMix transport test1, traktor 7R s převodovkou AutoPowr dosáhl o 15% nižší spotřebu paliva než je průměr testovaných traktorů. Pokud mluvíme o komfortu, s převoodvkou e23 můžete využít automatiky řazení, funkci AutoClutch a Efficiency Manager díky kterým převodovka pracuje s nejvyšším komfortem v segmentu převodovek s mechanickým přenosem výkonu. 

Ovládání převodovky AutoPowr Ovládání převodovky e23
Elektronický systém řízení převodovky AutoPowr zajišťuje rychlé, plynulé a výkonné zrychlování i brzdění, a to bez ohledu na náklad nebo rychlost jízdy.  
Na ovladači řazení rychlostních stupňů lze pohodně nastavovat i maximální rychlost pojezdu. 

Při OECD tahovém testu traktoru 8370R ve zkušebně Nebraska2, bylo s převodovkou e23 dosaženo o 3% vyššího tahového výkonu oproti převodovce AutoPowr. Skutečné přednosti převodovky e23 jsou zřejmé hlavně na poli, zejména při těžkých tahových pracích. V těchto případech je rozdíl efektivity mezi převodovkami e23 a AutoPowr opravdu jasný. Ve stejném testu Nebraska OECD2, byla spotřeba paliva o 4% nižší než s převodovkou AutoPowr. A dále test DLG PowerMix test3, u modelu 7310R s e23 prokázal o 15% nižší spotřebu paliva než je průměr testovaných traktorů. 

Z těchto důvodů je velmi důležité, abyste jako zákazníci nejprve důkladně analyzovali své požadavky a nasazení předtím než učiníte toto důležité rozhodnutí zda AutoPowr nebo e23. Systém John Deere FarmSight obsahuje nástroje pomocí kterých je možné na vašich strojích tato hodnocení provádět. V případě převažující tahové práce na poli je e23 určitě tím nejefektivnějším řešením pro maximální tahový výkon. V případě převažující dopravy nebo při kombinovaném nasazení je převodovka AutoPowr řešením s dobrou efektivitou a špičkovým komfortem.  Pouze u firmy John Deere si můžete vybrat. My netvrdíme, že existuje pouze jedna cesta.

1 DLG-test 6296 & Profi 8.2015
2 Nebraska OECD test 2012-Summary 967 & test 2015-Summary 1001
3 DLG PowerMix-2014-0437 & Profi 8.2015

Ing. Pavel Fiala, produktový manažer STROM PRAHA a.s.