Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Další traktor řady 9RX na Kolínsku

Do letošních jarních prací zasáhne i pásový traktor 9620RX, který jsme předali loni v listopadu do společnosti AGROS-Kojice, spol. s r.o., patřící panu Jiřímu Hrubešovi. Ve společnosti pana Jiřího Hrubeše využívají kromě traktorů John Deere, také samochodný postřikovač R4038 a sklízecí mlátičku S680i.

Obměna strojového parku

V roce 2017 jsme do společnosti AGROS-Kojice zapůjčili předváděcí pásový traktor 9620RX o maximálním výkonu 620 koní. Majitel společnosti pan Hrubeš se pro jeho pořízení rozhodl v loňském roce. Traktor 9620RX v Kojicích doplnil sedm let starý pásový traktor 9530T, který měl v době předání nového traktoru natočených 6500 motohodin. „O pořízení čtyřpásové řady RX oproti RT rozhodla menší přepravní šířka stroje,“ komentuje hlavní důvod pořízení traktoru 9620RX majitel pan Jiří Hrubeš. Čtyřpásový traktor John Deere 9620RX ve společnosti AGROS-Kojice je již čtvrtým strojem tohoto typu na Kolínsku.

 

Polní práce

Již během podzimu byl traktor 9620RX nasazen s diskovým podmítačem o záběru 12 metrů. Poté až do zimy pracoval s šestimetrovým hloubkovým kypřičem, kdy zpracovával půdu po cukrové řepě a kukuřici. „Chceme s ním dělat veškeré těžké polní práce a maximálně nahradit traktor 9530T. Na jaře vyjede pravděpodobně s předseťovým kompaktorem Bednar o záběru 12 metrů,“ říká pan Hrubeš.