Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Den Pícnin mile překvapil. Děkujeme Vám

26. května se začalo sjíždět na kraji obce Ostré nezvyklé množství zemědělců a zemědělských fanoušků. Důvodem byl Den pícnin 2016, na kterém jsme společně se společností KUHN CENTER CZ prezentovali komplexní zpracování píce, a na který si našlo cestu téměř 300 návštěvníků. Děkujeme všem návštěvníkům na zájem a společnosti ZD Úštěk za pomoc při organizaci a poskytnutí pozemků.

Sečení, shrnování a obracení
Organizační tým věnoval přípravě akce velké úsilí. Chtěli jsme předvést různé možnosti práce s pící, a proto jsme připravili 24 souprav, které předvedly sečení jak s kondicionérem, tak bez něj, obracení píce a shrnování píce. Pro dokonalou prezentaci jsme si část pole s vojtěškou posekali den předem, abychom ukázali práci strojů i v povadlé vojtěšce.
I přes všechny zajímavé stroje byla největším tahákem bezpochyby revoluční řezačka John Deere 8000 a pásový shrnovač KUHN Merge Maxx 900.

Pro ukázky bylo připraveno 24 souprav
Na akci dorazilo skoro 300 návštěvníků
Pro ukázky bylo připraveno 24 souprav.
 Na akci dorazilo skoro 300 návštěvníků.

Lisování, vážení, odvoz i rozdružování
Abychom předvedli komplexní práci, následovalo lisování balíků s třemi typy lisů John Deere na kulaté balíky - F440, 854 a 960. Záměrně byl zvolen shodný průměr balíků pro všechny lisy (1,25m), abychom následným převážením porovnali schopnost lisu utužit balík ve stejných podmínkách. Jasným vítězem byl lis John Deere 960, který slisoval balík o hmotnosti 988Kg, čímž potvrdil známý fakt, že dokáže v kategorii lisů s variabilní komorou dosahovat největšího utužení.

Nečekaný výkon poté předvedly při manipulaci s balíky nakladače Avant, když naložily robustní návěs Pronar. Následné zpracování předvedly rozdružovač a zastýlací vůz KUHN. 

Největším tahákem byla nová řezačka John Deere 8600i Vážení balíků vyhrál lis John Deere řady 900 s balíkem 988 Kg. To potvrdilo i dobře známý fakt, že nabízí největší utužení ve své kategorii.
Největším tahákem byla nová řezačka John Deere 8600i. 
Vážení balíků vyhrál lis John Deere řady 900 s balíkem 988 Kg. To potvrdilo i dobře známý fakt, že nabízí největší utužení ve své kategorii.  

Ing. David Pokorný, Vedoucí marketingového oddělení STROM PRAHA a.s.