Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Den Země pod taktovkou dětí

22. duben je dnem, kdy se každoročně po celém světě slaví Den Země. Abyste viděli, že nám tento důležitý svátek upozorňující na ničení životního prostředí není lhostejný, přinášíme vám pár jedinečných fotek jako důkaz.

Děti z anglické mateřské školky International Countryside School z Prahy - Liboce, se chopily John Deere nářadí, na pomoc si vzaly traktůrek a vyrazily zbavit odpadků jednu z krásných částí Prahy a to Šárecké údolí. Z fotek je vidět, že jim práce šla pěkně od ruky a po celou dobu pracovaly s úsměvem a nadšením. My máme tedy díky šikovným dětem splněno, co vy?

 

Jak je vidět, děti se nebojí ničeho.

 

 

 Anglicky mluvící mateřská školka International Countryside School situována právě v přírodní rezervaci Šáreckého údolí je vůbec zajímavá. Dalo by se říct, že v dětech probouzí lásku k zeleno-žlutým strojům již od útlého věku. Hlavním důvodem je její úzké spojení s naším váženým zákazníkem, Farmou Chmel s.r.o., kam děti každých 14 dní dojíždí na lekce jízd na ponících, které zde mají ustájeny, k tomu si zde mohou prohlédnout velké John Deere traktory, nakrmit krávy a rozvíjet tak vztah k přírodě.

I interiér samotné školky je vybaven zeleno-žlutě, mezi nejoblíbenější hračky dětí prý rozhodně patří hračky John Deere. Hlavně tedy traktůrky, které musí mnohdy samotní rodiče pořídit dětem i domů. Myslíme, že přiložené fotografie mluví za vše. Děti jsou ve školce vedeny ke zdravému životnímu stylu, díky výletům na pole se učí chápat, kde se bere jídlo, samy si pěstují vlastní ovoce a zeleninu, pijí mléko z farmy, chrání životní prostředí prostřednictvím recyklace nebo právě sběru odpadků a také mají spoustu pohybových aktivit jak uvnitř školky, tak venku. Nedávno si dokonce odchovaly i 9 kuřat z inkubátoru, o která se plánují starat.

 

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme za možnost zveřejnit fotografie a celé školce International Countryside School i Farmě Chmel s.r.o. přejeme, ať se jim nadále daří.

 

Bc. Pavla Kubíková, administrátor webu regionu Sever