Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Dva nové manipulátory na severu Moravy

Začátkem února jsme prostřednictvím našeho střediska v Opavě předali dva manipulátory Kramer KT 447. První putoval k majiteli na Ostravsko a druhý do Zemědělského družstva Hněvošice, ve kterém působí jako majitel a agronom pan Jan Bolacký. Pan Bolacký má s manipulátory Kramer dobré zkušenosti již z akciové společnosti Kateřinská zemědělská, kde je spolumajitelem. 

První velký manipulátor

Jeden z prvních velkých manipulátorů v zemědělských barvách Kramer, tzn. s nosností nad 4 a půl tuny, jsme dodali právě do společnosti Kateřinská zemědělská a.s. Pro manipulátor KT 559 se zde rozhodli po velmi dobrých zkušenostech s tímto strojem, ještě v původních konkurenčních barvách. Kramer KT 559 s nosností 5 a půl tuny a ramenem 9 metrů zde pracuje od roku 2017. Zajímavostí je, že tento konkrétní model v takřka plné výbavě byl vystaven i na mezinárodním veletrhu Agritechnica v Hannoveru. Od pořízení odpracoval v Kateřinské bezmála 1500 mth. „Hospodaříme na výměře 1200 hektarů a manipulátor využíváme víceméně každý den. Je nasazen hlavně na posklizňové lince, ale i při manipulaci s osivy, hnojivy a při nakládání kalů,“ přibližuje hlavní využití manipulátoru KT 559 ve společnosti Kateřinská zemědělská a.s. pan Jan Bolacký.

Jan Bolacký, majitel Zemědělského družstva Hněvošice

Dobré zkušenosti rozhodly

Díky dobrým zkušenostem s německými manipulátory Kramer se pan Bolacký rozhodl do Zemědělského družstva Hněvošice pořídit další stroj, tentokrát KT 447. „Plánujeme ho vyžívat o trochu méně než ten první, cca v rozsahu 1000 mth. Opět bude nasazen hlavně na manipulaci s osivy a hnojivy, využití ale najde také při dalších pracech,“ představuje využití nového manipulátoru pan Bolacký. Na novém manipulátoru s nosností 4,4 tuny a zdvihem 7 metrů nechybí couvací kamera, barevný přehledný displej nebo centrální mazání.

Kramer KT 559 pracuje v akciové společnosti Kateřinská zemědělská od roku 2017


Manipulátor Kramer KT 447 do Zemědělského družstva Hněvošice opět takřka v kompletní výbavě

Přijďte si vyzkoušet manipulátory Kramer na vlastní kůži. Předváděcí akce zaměřená na manipulační a transportní techniku se koná již 27.2. 2019 v Úštěku, okres Ústí nad Labem. Více informací na www.kramer-pronar.cz

Fotogalerie