Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Funguje i v kukuřici - a dost dobře!

Je už pokročilý čas ve sklizni silážních kukuřic, takže se vracíme k provozu naší demo řezačky John Deere 8600i a přinášíme pár nejnovějších postřehů a zkušeností.

Řezačka je nasazena do sklizně už od 7. září a po období, kdy se předváděla u kolegů na Moravě a v rámci regionu Sever, se konečně rozjela i v domovských západních Čechách. Máme za sebou představení na Rokycansku, Příbramsku a Strakonicku, v týdnu od 26. září nás čeká Klatovsko a možná i jižní Plzeňsko.

Zní to až neuvěřitelně, ale všude, kde byl stroj předveden, zanechal jen ty nejlepší dojmy. Ve většině podniků to vypadalo tak, že kvůli logistice nebyl stroj využit na plný výkon nebo se nestíhalo zpracování siláže na jámách. Znovu se potvrzuje stará známá věc - výkon tak velké řezačky závisí především na promyšlené logistice.

 

I přesto, že jsme ve fázi předvádění, kde se nevyhneme poměrně velkému množství přejezdů, podělíme se o několik poznatků z praxe:

- ani při letošních výnosech kukuřice není problém sklízet přes 30 ha/den (např. v jednom podniku od 7 do 17 hodin sklizeno 32 ha),

- nastavení v průběhu předvádění: délka řezanky 4 - 17 mm, mezera na mačkacích válcích 1,5 - 2,5 mm,

- průměrná rychlost při práci 6,5 km/hod, spotřeba nafty 98,4 l/hod, tzn.  teoreticky 4,8 ha/hod (10ti řádkový adaptér Kemper) a 20,5 l/ha. Celková průměrná spotřeba vč. prostojů a přejezdů 62,2 l/hod, spotřeba Ad Blue 1,2 l/hod (tj. 1,9% v poměru ke spotřebovanému palivu). Údaje na sklizenou tunu materiálu nemáme k dispozici.

 

P.S. Na zdokonalování stroje neustále pracujeme - už umíme automaticky plnit odvozní prostředky, které jedou za řezačkou při prosékání nebo obsékání pole (viz jedna z fotografií).

Už umíme automaticky plnit odvozní prostředky, které jedou za řezačkou při prosékání nebo obsékání pole.
Ani při letošních výnosech kukuřice není problém sklízet přes 30 hektarů za den.

 

Fotogalerie: