Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

John Deere Golf Demo Day 2014

Letošní akce byla trochu jiná, než ty minulé. Nesoutěžilo se o účast ve světovém finále John Deere Golf Championship (loni v něm po výhře v červnové národní kvalifikaci v Mladých Bukách reprezentoval ČR ve světoznámém americkém resortu Greenbrier ve White Sulphur Springs tým z GC Beroun) a turnaj se hrál „pouze“ o hodnotné ceny – systém stableford s úpravou HCP, kategorie společná 0-54.


Bylo se na co těšit


Během odpoledne prvního dne bylo více než šedesátce přítomných představeny a nabídnuty k praktickému vyzkoušení 13 čerstvých novinek John Deere, např. nový aerifikátor John Deere A40 nebo nové žací stroje řady A ovládané pomocí vyspělého displeje TechControl. Upřesněme ještě, že pořádající STROM PRAHA a.s., je pověřená výhradní distribucí celého sortimentu výrobků John Deere v oblasti golfové, zemědělské, zahradní a komunální techniky pro Českou republiku již více než 20 let. A že od ostatních prodejců golfové techniky se liší rozsáhlou sítí prodejních a servisních středisek, kterých je ke čtyřiceti.

 

Předveden byl celý park strojů pro úpravu golfových hřišť


Sales manager GOLF, Lukáš Hradecký, a jeho kolegové představili širokou řadu strojů na úpravu golfových hřišť. Hlavním bodem byla nová sekačka fervejí řady A. Předvedeny byly však i jiné stroje s jelenem ve znaku. K nim také stroje ostatních značek, které skvěle doplňují zelené stroje a zajistí každému golfovému hřišti vysokou kvalitu fervejí, greenů a rafů.

 

 

K vidění byly tyto stroje:

Stroje John Deere

JD220SL: ruční sekačka greenů, vřeteno QA5
JD2500B: třívřetenová sekačka greenů, vřetena QA5
JD2653B: třívřetenová sekačka semirough,okolí odpališť a menších fervejí, vřetena QA7
JD8700A: pětivřetenová sekačka fervejí, vřetena QA7, novinka pro rok 2015, display TechControl
JD8800: pětihrnková sekačka roughů, záběr 230 cm
JD1600Turbo WAMII: třídeková sekačka roughů vybavená kabinou MAUSER, záběr 330 cm
JD Progator 2030A 4WD: nosič nářadí s příslušenstvím: elektronicky ovládaná pískovačka Dakota 410, vhodný na převoz materiálu, možnost příslušenství: sprayer, rozmedalo, pískovačka, sběrač špuntů
JD Gator TX: Užitkové vozidlo, vhodné na převážení materiálu, sběr míčků, tahání singlovek
JD3720: traktor s kabinou a čelním nakladačem. Využití: nakládání materiálu, pohon a převoz veškerého příslušenství na úpravu trávníků.

Ostatní značky


Woodbay – IRON 3900: válec greenů s příslušenstvím: provzdušňovač, kartáč na zapravování písku
First Product – Aera Slicer: provzdušnění fervejí
Verti Cutter: prořez fervejí

 

Krásný i náročný


Středeční turnaj ukázal, jak moc umí být golfový Kynžvart krásný, ale zároveň i těžký a trestající. Mladý mstětický profesionál Filip Mrůzek, který v září zviditelnil český golf postupem z turnaje Q School European Tour 1. stage v německém Fleesensee do ostré kvalifikace na European Tour 2015, o hřišti řekl: „Kynžvart je nádherné a hodně technické hřiště. V krásném místě a dobře stavěné. Greeny jsou náročné, je na nich hodně vln. Každý tady potřebuje přesné a rovné rány z týčka - základem je nedovolit úlet do lesa.“ Kynžvartský course manager Jaroslav Mühlhansel jeho slova potvrdil: „Dlouzí hráči u nás mají lehkou výhodu, ale musí být přesní. Jinak se výhoda mění v nevýhodu.“ A potvrzena byla i platnost pranostiky, že Na svatého Jeronýma (30. září) stěhuje se k nám už zima. Chlad a déšť, která většinu času turnaj provázel, nepřipustil na hřišti nasáklém vodou mnoho birdies, ale výsledků začínajících osmičkou bylo relativně málo. Ke hře bylo prostě třeba přistupovat konzervativně a s pokorou. Ti nejlepší si s nepřízní počasí dokázali se ctí poradit - každý z prvních čtrnácti hráčů ve výsledkové listině nakonec dosáhl nejméně na jeden až čtyři pary, prvním třem se podařilo snížit své hendikepy.

Tomáš Dufek (do své score card zapsal 4 pary a 5 bogey) zvítězil za jen stěží uvěřitelných 63 stbl. bodů a snížil si HCP 54 na 31,5. Druhé místo obsadila Ivana Jančarová z GKKTE (38) a třetí byl hostivařský Kamil Krejčoves za 37 stbl. bodů. Nepřízeň počasí ublížila již tradičně výborně uspořádané akci jen kosmeticky. Osobní vazby sice i nadále budou hrát důležitou roli, ale mnoho greenkeeperů – rozumných hospodářů odjíždělo z Kynžvartu s přesvědčením, že investice do spolehlivého stroje s dlouhou životností se určitě vyplatí.