Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

John Deere je otevřený pro vývojáře třetích stran

Propojení dat ze strojů a z terénu se v moderním zemědělství stává stále důležitějším. Poskytovatelé služeb v zemědělství i samotní zemědělci požadují rozhraní, která mohou být snáze využívána různými stranami, jakými jsou výrobci zemědělských strojů, vývojáři softwaru nebo agronomičtí poradci.

S vidinou umožnění otevřenějšího přístupu přináší společnost John Deere v Operačním středisku na adrese MyJohnDeere.com novou funkci nazvanou More Tools (Další nástroje). Zemědělci a službaři již mohou Operační středisko používat jako ústřední platformu například pro správu svých úkolů a odesílání dat do strojů.Tato nová systémová funkce uživatelům nyní umožňuje zpracovávat data od externích softwarových společností a importovat jejich data prostřednictvím Operačního střediska, a to společně se stávajícími softwarovými řešeními společnosti John Deere, například Správcem pozemků nebo Analyzátorem polí.

Uživatelé si mohou Operační středisko upravit tak, aby vyhovovalo jejich individuálním, každodenním potřebám. K tomu slouží možnost přizpůsobení a přidání dalších funkcí. Současně platí, že veškeré výměny dat mezi Operačním střediskem a připojenými softwarovými společnostmi jsou plně kontrolovány samotným vlastníkem dat, a to buď ručně, nebo schválením automatické synchronizace dat pro dané softwarové řešení.

Díky otevření se společnosti John Deere pro ostatní softwarové vývojáře získají zákazníci benefit v podobě zjednodušeného přenosu dat, jakými jsou například předpisové mapy nebo hranice polí. V současné době již je připojeno více než 20 společností z 29 zemí západní a střední Evropy a z Ruska. Celosvětový celkový počet převyšuje 100 vývojářů. Za účelem vytvoření dalších aplikací uspořádala společnost John Deere v listopadu 2018 první konferenci s názvem „Develop with Deere“ (Vyvíjejte se společností John Deere), kterou navštívilo přibližně 40 světových společností nabízejících software, mapování polí, poradenství a další služby. Mezi diskutovaná témata patřila, mimo jiné, otevřená rozhraní, řízení dat a také zabezpečení dat. Na základě úspěchu této události bylo rozhodnuto, že se tato akce bude konat každý rok. Hlavním cílem je, aby se podařilo vyvinout a následně nabídnout ještě více softwarových nástrojů pro naše zákazníky, zákazníky značky John Deere.