Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

John Deere představuje nové sklízecí mlátičky řady S700

Společnost John Deere pro rok 2018 představuje sklízecí mlátičky a žací lišty, které jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi. Čtyři nové modely mlátiček řady S700 (S770, S780, S785 a S790) nabízejí uživatelům výrazné zlepšení v oblasti „chytrých“ technologií, pohodlí obsluhy a správy dat.

Řada S700 staví na osvědčeném výkonu mlátiček řady S600, které byly představeny v roce 2012, a začleňuje nejnovější technologii automatizované sklizně. Mnohé změny usnadňují obsluze práci, protože umožňují, aby mlátička prováděla nezbytné úpravy nastavení automaticky přímo za chodu.

„Nové mlátičky řady S700 jsou výsledkem vylepšení předchozích modelů. Navíc však optimalizují a automatizují sklizňové operace,“ říká produktový manažer sklízecích mlátiček John Deere Carsten Heftrig. „Zvýšili jsme umělou inteligenci těchto mlátiček tím, že jsme zautomatizovali procesy seřizování a kalibrací. Zlepšili jsme také životnost a produktivitu žacích lišt, abychom získali kompletní vysoce výkonné řešení pro sklizeň, které překoná všechna ostatní řešení na trhu.“

Abychom obsluze usnadnili maximalizaci výkonu mlátiček řady S700, představila společnost John Deere novou generaci interaktivního automatického nastavování pod názvem ICA2. Po optimalizaci nastavení stroje (kvality zrna a jeho čistoty a samozřejmě i úrovně ztrát, což je možné provést s pomocí základního systému ICA), mění systém ICA2 nastavení automaticky tak, aby udržel předem nastavenou kvalitu práce a výkonnost na konstantní úrovni. Podle studie provedené Univerzitou Göttingen v Německu může ICA zlepšit využití kapacity mlátičky v průměru o 20 procent.

Největší fyzický rozdíl, který zákazníci na nových mlátičkách řady S700 uvidí ve srovnání s předchozími modely, najdou uvnitř kabiny. Začíná u nové pojezdové páky CommandPRO, která je vybavena sedmi programovatelnými tlačítky. Ta si můžete přizpůsobit podle toho, které funkce považujete za nejužitečnější. Stávající uživatelé značky John Deere uvítají podobnost s pojezdovou pákou u nových traktorů 6230R a 6250R a nováčci ocení intuitivní barevné značení a podsvícení ovládacích prvků.

V kabině je také nový displej GS4 4600, který se velmi snadno používá. „Funguje to stejně jako mobilní zařízení s dotykovou obrazovkou a jedinečnou funkcí potažení, která umožňuje posunování obrazovek,“ říká produktový specialista Kevin Etienne. „Nabízí také přizpůsobitelné rozložení prvků podle potřeby obsluhy, převažujících podmínek nebo podle práce, kterou je potřeba vykonat.“

Kromě mlátiček společnost John Deere představuje také žací lišty Premium Flow a jejich novou řadu 700PF se záběrem v rozpětí 6,7 až 12,2 m. Budou vybaveny velkokapacitními 760 mm průběžnými šneky, aby zvládaly větší objemy materiálu. Dále prošel několika změnami nový žací vál 700D, aby ještě lépe zvládal sklizeň řepky. Mezi změny patří zejména větší průměr pomocných šneků, silnější třecí spojky a vylepšené utěsnění.

Řada S představená v roce 2012 a vyráběná ve Zweibrückenu prošla během let několika úpravami včetně nového šikmého dopravníku se čtyřmi řetězy, osmiramenného podávacího bubnu, aktivního odpružení mláticího koše, zcela nového kompletního čištění DynaFlo Plus, vyššího výkonu motoru a pojezdové rychlosti 40 km/h na kolech i pásech. Řada je navržena tak, aby zlepšila celkový výkon mlátiček a je výsledkem neustálého zlepšování ze strany centra John Deere European Crop Harvesting Development Centre v německém Zweibrückenu. Ústředním bodem zaměření této nové řady je automatizace.

„Na nové funkce se dá zvyknout, pokud se snadno používají, a to se nám u této nové řady mlátiček podařilo,“ říká Chris Wigger, viceprezident oddělení prodeje a marketingu pro zemědělství a zahradní techniku ve společnosti John Deere, region 2. „Se čtyřiadvaceti automatickými funkcemi, z toho jedenácti v základní výbavě a pěti, které naleznete pouze u John Deere, si řada S700 zaslouží nové pojmenování: automatická sklízecí mlátička.“

Fotogalerie