Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

John Deere traktoriáda 2018

Tradiční Traktoriáda Vyskeř se v letošním roce poprvé po dvanácti letech oblékla do zeleno-žlutých barev John Deere. Důvod byl jednoduchý. Naše středisko STROM PRAHA - Paceřice se stalo hlavním partnerem akce a zapojilo se tak společně s AMK Vyskeř do organizace největšího agrosetkání v regionu. Partnerem 12. ročníku Vyskeřské Traktoriády byl i Liberecký kraj a záštitu nad ním udělila statutární náměstkyně hejtmana Jitka Volfová.

Dvanáctý závod 

Koncem dubna se pod kapličkou na Vyskeři konal již dvanáctý závod traktorů a traktůrků domácí či tovární výroby. 42 závodníků (z toho pět žen) zde představilo svůj řidičský um a vytrvalost při zdolávání nejedné nástrahy v podobě vodních příkopů a dalších zákeřných překážek. Krom závodů pro dospělé se zde nemalé radosti těšili také řady mladších fanoušků zemědělské techniky. Akci nakonec navštívilo úctyhodných 3000 návštěvníků.

Závodníci sváděli urputné souboje s bahnivou lázní.

Někteří závodníci pojali závod především vlastenecky a dávali to s hrdostí jasně najevo.

Ne všem odvážlivcům štěstí přálo, pro ty které pohltil bahnivý brod byl ale nedaleko připraven vyprošťující traktor poslední záchrany.

Zelený stroj se žlutými koly – nepřijde Vám to povědomé?

Zábava pro všechny

Zákulisí celé akce tvořila rozsáhlá expozice techniky John Deere, která slavnostně vévodila celému areálu. Těší nás, že můžeme zemědělskou techniku zpřístupňovat mladé generaci a umožňovat tak jejich kontakt se zemědělstvím. Zástupy dětí v tričkách John Deere deroucí se na sedadla vystavených strojů, jen potvrzovali výrok jednoho z pořadatelů akce – „Když traktor, tak zkrátka John Deere“. Během celého dne nechyběl ani doprovodný program, o který se postarali Dogdancing Veroniky Klimešové spolu s její psí parťačkou Miley, bubeníci z Banda LeGranda, Martin Kučera s motorovou pilou při dřevosochání nebo Nisa Air s fotolety ve třímístném vrtulníku.

Naše zázemí se nedalo přehlédnout. Atmosféra největšího výrobce zemědělské techniky na světě byla cítit na každém kroku.

Krom zemědělských strojů značky John Deere zde bylo k vidění také spousty zahradní a komunální techniky.

Rádi bychom tedy poděkovali všem tří tisícům zúčastněným nadšencům a divákům za projevený zájem o tuto velkolepou nevšední kulturní akci a budeme se těšit na další případná setkání.

Bubenická show před zahájením vyhlášení vítězů nesměla chybět. A zde máme jasný důkaz, že závody traktorů nejsou pouze ryze pánskou záležitostí.

 

Martin Pažout
Prodejce zahradní a komunální techniky