Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

King Agro otevírá novou továrnu na výrobu ramen pro postřikovače John Deere

Výhradní partner společnosti John Deere, společnost King Agro, otevřel nový výrobní závod v Picassentu poblíž španělské Valencie. Je určený na výrobu revolučních postřikových ramen z uhlíkových vláken, které byly představeny loni na novém samochodném postřikovači R4050i.

Nový výrobní závod představuje investici společnosti ve výši překračující 8 milionů Eur a bude pracovat souběžně se stávající argentinskou továrnou v Campaně. Bude vyrábět ramena pro postřikovače John Deere postavené v Severní a Jižní Americe a v nizozemském Horstu. V tomto výrobním závodě s plochou 5500 m2 bude zaměstnáno až 100 lidí, jelikož výroba bude v následujících 18 měsících narůstat. K výrobě až 1800 kusů ramen z uhlíkového vlákna ročně se bude využívat nejmodernější technologie.


Nový výrobní závod společnosti King Agro ve Španělsku určený na výrobu postřikovacích ramen z uhlíkových vláken.

Výroba ramen začíná u přesných forem vytvořených pomocí pětiosého, počítačem řízeného CNC plotru. Uhlíková a kevlarová vlákna se řežou na přesné velikosti pomocí CNC řezačky. Řezání probíhá v kontrolovaném bezprašném prostředí ještě před laminací. Vytvrzování kompozitních uhlíkových součástí probíhá za vysokých teplot a tlaků až 5 atmosfér. Nakonec proběhne obrobení, nalakování a závěrečné sestavení ramen a může se přejít k jejich instalaci na postřikovače.

Prezident společnosti King Agro, p. Guillermo Mariani, při otevírání nového závodu řekl: „Naším cílem je změnit paradigma oceli v zemědělské technice. Jsme přesvědčeni, že ramena postřikovače z uhlíkových vláken představují pouhý začátek trendu, který bude nabízet nesčetné výhody spojené s vyšší produktivitou, nižšími náklady a sníženým zhutňováním půdy.“

Ramena z uhlíkových vláken od společnosti King Agro jsou šestkrát silnější a pětkrát lehčí než tradiční ocelové obdoby. Uhlíkové vlákno je vysoce pevné a odolné vůči korozi a únavě, což postihuje ocelová a zejména hliníková postřikovací ramena, a nabízí dlouhou životnost s nižšími provozními náklady.


Pohled na proces výroby postřikovacího ramene z uhlíkových vláken.

Nízká hmotnost materiálu umožňuje snížení celkové hmotnosti postřikovače, což vede nejen k menšímu zhutňování půdy, ale také k nižší spotřebě paliva. Kromě toho malá setrvačnost postřikovacího ramene zlepšuje jízdní výkon, ovládání ramen při větším pokrytí plodin a menším úletu postřikové jíchy.


Nový samochodný postřikovač R4050i značky John Deere vybavený revolučním ramenem z uhlíkových vláken.

Video exkurzi po novém závodě společnosti King Agro můžete absolvovat zde: https://www.youtube.com/watch?v=99n1iPk_oPY

(15. března 2017)