Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Kolový nakladač Kramer v městských službách

Náhrada starého nakladače

Kramer je na evropském trhu jedním z předních výrobců nakladačů malých a středních tříd. Díky svým přednostem nacházejí tyto nakladače využití nejen v zemědělství, ale také v komunální sféře, jako například nově předaný kolový nakladač Kramer KL30.8T. Ten nahradil v Kamenickém Šenově desítky let starý kolový nakladač HON. Zástupci města při výběru neponechali nic náhodě. „Nakladač u nás využíváme v podstatě celoročně, a proto jsme výběru věnovali hodně času,“ hodnotí výběr pan Michal Třešňák, vedoucí technických služeb.


Oficiální předání nového nakladače Kramer za účasti zástupců města Kamenický Šenov a firmy STROM PRAHA, zleva: Miloš Křivský (obchodní zástupce STROM PRAHA), Adam Bauer (produktový manažer pro techniku KRAMER), Miroslav Hřebřina (obsluha stroje), Aleš Kocourek (obsluha stroje) a Michal Třešňák (vedoucí technických služeb).

Široké příslušenství

„Proto, aby mohl nový nakladač plnit požadavky při údržbě města, byl dodán s širokým příslušenstvím v podobě paletizačních vidlí, zametače a multifunkční lopaty,“ dodává Adam Bauer, produktový manažer pro techniku Kramer. „Když to vezmu od těch nejsnadnějších prací, tak budeme nový nakladač využívat při skládání pytlů se solí, dál bude nasazen při manipulaci svezeného bioodpadu a pak se zametacím kartáčem. S tím už jsme zametali a maximálně se osvědčil. Pracuje perfektně,“ hodnotí využití Kramera p. Třešňák. „Tady v Šenově se chodníky v zimě hodně štěrkují a štěrk je pak na jaře potřeba vymést. Proto jsme sem dodávali zametač s bočním vymetacím kartáčem, aby bylo možné vymetat štěrk i od krajnic a chodníků. Zametač byl dodán i s elektricky ovládaným skrápěním, tak aby se při práci neprášilo,“ komentuje dodané příslušenství Adam Bauer. Dodaný zametač je vybaven i sběrnou nádobou, kterou lze snadno a pohodlně vyprázdnit do připraveného valníku, díky hydraulickému ovládání. 


Nový kolový nakladač Kramer nahradil v Kamenickém Šenově nakladač HON.

Rychlý a obratný

Předaný Kramer KL30.8T do Kamenického Šenova umožňuje přesuny rychlostí až 40 km/h, což zde také oceňují. „Město Šenov je rozsáhlé a tím nám vznikají velké požadavky na přesun techniky. Se starým nakladačem to bylo vždycky na dlouho,“ komentuje úskalí přesunů po městě p. Třešňák a dodává další výhody Kramera: „Máme tady úzký uličky bez krajnice a hned na ně navazuje plot. V zimě, jako byla ta letošní, není sníh kam odhrnovat, a proto ho musíme z ulic vyvážet za město. To se s naším starým nakladačem nedalo. Kramer je v těchto uličkách obratný a snadno se v nich otočí.“


Díky své vynikající manévrovatelnosti a unikátnímu řešení nacházejí kolové nakladače Kramer využití v zemědělství i komunální sféře.


Lešek Podhorský
Marketingový specialista
STROM PRAHA