Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Kombajn kemp 2016

Těsně přede žněmi, to je ten správný čas bavit se o kombajnech a lisech. A jelikož v tuto dobu už má každý svou situaci ve sklizňové technice na aktuální sezonu povětšinou vyřešenou, tak nějak přirozeně v tomto rozhovoru vypadnou slovíčka „prodej“, „sleva“ a „cena“ a je prostor se bavit o technických řešeních, výhodách, přínosech a jedinečnosti některých řešení techniky John Deere.

Právě proto jsme konec června zasvětili prvnímu ročníku našeho Kombajn kempu, novému konceptu komunikace se zákazníky a představování našich produktů. K vidění zde bylo kompletní portfolio jak sklízecích mlátiček, tak i lisů John Deere, ale i nejposlednějších technologií v řízení strojů, mapování výnosů, řešení navigací i správy celého strojového parku. V uvolněné atmosféře jsme představili jednotlivá klíčová řešení jak v teorii, tak praxi, a bylo zde spousta prostoru vše si reálně vyzkoušet a naživo osahat.

Svou praktickou premiéru si v rámci naší akce odbyla i jedna žhavá novinka, žací vál John Deere 600X s proměnlivou délkou žacího stolu a unikátně jednoduchým upevňováním aktivních děličů pro sklizeň řepky. Právě doslova blesková přestavba na řepku, a na trhu největší rozsah délky stolu, sklidily největší ohlas. Druhou novinkou bylo první praktické představení kombajnu W330 v Čechách, nejmenší sklízecí mlátičky z portfolia John Deere, která sází na jednoduchost, ale zároveň nabízí prvky běžné na „velkých“ mlátičkách. Velmi sympatická je u ní také skutečnost, že vynášecí desku, rošty vytřásadel a jiné vnitřní části má vyrobeny z vysoce odolného nerezu tak, aby vás nepřekvapily žádné podmínky sklizně. Během akce jsme ale hovořili i o možnostech optimalizace sklizně a využití mlátiček, a proto jsme zde prezentovali také překládací vůz, který při správném použití skutečně zvýší výkon kombajnu.

Sklízecí mlátičky John Deere sklízí více než polovinu světové produkce obilovin, což samo o sobě je důkazem, že mají čím přesvědčit. A my chceme o našich produktech hovořit a bořit tak mýty a polopravdy u nás dlouhodobě šířené. Ale jelikož nejlepší je si věci přímo zažít a přesvědčit se sám, uspořádali jsme náš Kombajn kemp. Jsme rádi, že si k nám zákazníci našli cestu, a vzhledem k tomu, že mnoho z nich si se stroji „hrálo“ až do pozdních odpoledních hodin, kemp své zaměření bezezbytku naplnil. Atmosféru můžete nyní načerpat i z našich fotografií a již nyní můžeme slíbit, že chystáme další podobná setkání.

Mgr. Jiří Ptáčník, produktový manager STROM PRAHA a.s.