Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Lis John Deere L1534 už i na západě Čech

V červenci a srpnu probíhalo v rámci celé České republiky předvádění novinky letošního roku - lisu na hranaté balíky John Deere L1534. Více o tomto stroji a jeho  předvádění již bylo publikováno na webu v těchto článcích:

 

Nový předváděcí lis na hranaté balíky L1534

Předváděcí lis na hranaté balíky L1534 v akci

Předváděcí lis John Deere L1534 na Havlíčkobrodsku

 

Na západě Čech byl lis JD L1534 předveden v samém závěru akce, a to 13. a 14. srpna, kdy lisoval slámu pro potřebu společnosti AGROMAP s.r.o. v okolí Nalžovských Hor. Za dva dny zde bylo slisováno cca 500 balíků, stroj tak dokázal udělat v rámci celého „demo tour“ přes 8500 balíků.

Podle praktických zkušeností  kolegů, kteří soupravu obsluhovali, se agregace s traktorem John Deere 7230R s nominálním výkonem 230 PS jeví jako ideální.  Rádi bychom vyzdvihli průměrnou spotřebu na 1ks balíku, která za celou dobu předvádění činila cca 0,5 l na balík, a to včetně přejezdů. Náklady na originální  John Deere provázek činí 15 Kč/balík.  U nás  byla délka balíku nastavena  na  230 cm, průřez lisovací komory činí 120 x 80 cm. Hmotnost balíku se při vlhkosti slámy do 10% pohybovala okolo 400 kg. Stroj sklízel slámu i po sklizni pšenice sklízecí mlátičkou s axiálním mláticím bubnem, a i když byla sláma poměrně hodně rozdrcená, neměl lis problémy s jejím sběrem a lisováním.

Děkujeme kolegům z Regionu Východ Josefu Hamsovi a Václavu Cihlářovi za vstřícnost, profesionalitu a ochotu při předvedení lisu.

 

 

Pro představu o výkonu lisu a šikovnosti obsluhy při opětovném zpracování balíku, u kterého praskl provázek:

 

Fotogalerie: