Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Lisy díl II. - Osvědčené osmistovky vévodí

Sází na klasickou koncepci se svařovanou komorou, která je nosnou částí lisu. Materiál lisuje šest pásů na průměr 60 až 155 cm u modelu 854, případně na průměr až 180 cm u modelu 864. Šířka balíku 1,17 metru je v obou případech stejná. Umí to tak dobře, že v nezávislém testu hustoty slisování uskutečněném zkušebnou DLG skončil lis řady 800 s hustotou 117,4 kg/m3 na druhém místě hned za šampiónem řady 900 ze stejné stáje John Deere, který dosáhl hodnoty 126,1 kg/m3.

Na několik způsobů

Zákazníci mohou volit mezi čtyřmi kombinacemi vkládání a řezání. Sběrací ústrojí s vačkovou dráhou prstů je vybaveno natáčecími kopírovacími kolečky, přítlačným válcem a pozinkovanými vodícími plechy, které nerezaví. Dodává se v šířkách záběru 2,0 a 2,2 metru a vyniká zejména při sběru všech druhů materiálů.
Vkládací rotor je pak dostupný ve variantě RotoFlow bez řezání a nebo MaxiCut disponující 14 noži. Pak se dá materiál vkládat do lisovací komory bez řezání, s řezáním 14 nebo sedmi noži, přičemž oněch sedm nožů lze prostřídat a tím prodloužit interval mezi ostřením. Při zapojení všech 14 nožů nařeže hmotu na délku 80 mm, vhodnou zejména pro balíky senáže. Odolné nože řežou kvalitně po dlouhou dobu a jsou odpružením chráněny proti případně vniknuvším kamenům.
V případě zacpání se materiál snadno uvolní po odklopení dna vkládacího ústrojí, ovládaného přímo z kabiny traktoru.
Vzadu umístěné vázací ústrojí může balík ovinout provázky, sítí CoverEdge překrývající i hrany balíku nebo novou prodyšnou a nepromokavou fólií B-Wrap.
K ovládání lisů řady 800 může sloužit základní displeje BaleTrak Easy a BaleTrak, na nichž lze ovládat výklopné dno nebo řezací ústrojí. Nejmodernějšími jednotkami jsou pak velkoplošné monitory GreenStar 1800 případně GreenStar 2630 využívající rozhraní ISOBUS.

1)	Sběrače osvědčených lisů John Deere řady 800 jsou vybaveny natáčecími opěrnými kolečky, aby dobře kopírovaly povrch terénu. 2)	Vodící plechy sběracího ústrojí jsou proti korozi chráněny pozinkováním. Rotor RotoFlow pracuje dobře se suchou i vlhkou hmotou.
Sběrače osvědčených lisů John Deere řady 800 jsou vybaveny natáčecími opěrnými kolečky, aby dobře kopírovaly povrch terénu. Vodící plechy sběracího ústrojí jsou proti korozi chráněny pozinkováním. Rotor RotoFlow pracuje dobře se suchou i vlhkou hmotou.

Letošní novinky

Průběžné vylepšování tohoto nestárnoucího pracanta dobře ilustruje letošní nová, omlazená generace, vylepšená zejména s ohledem na zlepšení spolehlivosti, komfortu obsluhy a zjednodušení údržby.
Samomazná ložiska na horní řemenici byla nahrazena trvanlivějšími mazanými, do standardní výbavy bylo zahrnuto automatické mazání řetězových převodů a pro jednodušší údržbu ložisek přibyly sdružené mazací body.

Dobrý výběr

Modely řady 800 patří na trhu svinovacích lisů s variabilní komorou ke stálicím, proslulým jednoduchou osvědčenou konstrukcí a spolehlivým provozem. Komu by jejich rychlost či hustota slisování nestačila, může sáhnout po špičkových lisech řady 900, pro pěstitele pícnin a chovatele jsou zde ještě lisy John Deere řady F440 s pevnou lisovací komorou.

Autor: Ing. Pavel Pánek

 


Pokračovat na:

Lisy díl I. - Trojice s pevnou komorou

 

Fotogalerie lisů John Deere řady 800: