Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Manipulátor Kramer KT 559 v AGRO Kluky

V polovině měsíce června jsme prostřednictvím střediska Ovčáry předali první velký zemědělský manipulátor Kramer. Historicky prvním majitelem kramerácké vlajkové lodi s označením KT559 se stala společnost AGRO Kluky hospodařící na výměře 1700 ha v okresu Kutná Hora. Hlavní nasazení tohoto nového manipulátoru bude především v rostlinné výrobě, na kterou jsou v Klukách zaměřeni. 

Nasazení především v rostlinné výrobě

„U nás je manipulátor, asi jako v každém podniku, jedním z nejvyužívanějších strojů. Od začátku žní je na čističce, pak nakládá kamiony s obilím a na podzim ho využíváme při rovnání řepy, kterou pěstujeme na výměře přes 200 hektarů. V podniku máme starý manipulátor s ramenem 7 metrů, což už je pro nás málo. Teď s tímhle novým budeme schopni nahrnovat hromady řepy o metr až metr a půl výš, to bude hodně znát,“ přibližuje využití nového manipulátoru s paletovací výškou 8,75 metru a nosností 5,5 tuny mechanizátor pan Jaroslav Procházka. Manipulátor Kramer KT 559 je vybaven motorem Deutz o výkonu 115 kW, čímž je předurčen pro velké zatížení. Díky převážnému nasazení na platě nebo v hale je manipulátor pro AGRO Kluky vybaven pneumatikami Firestone Duraforce-Utility umožňující vynikající záběr na tvrdých površích a dosahujících dlouhé životnosti. Pro práci při skládkování řepy je manipulátor také vybaven kompletním osvětlením v rozsahu 360°. „Může nastat i situace, že využijeme nový manipulátor při dovážení osiva k secímu stroji, proto jsme chtěli také vzduchové brzdy,“ doplňuje pan Procházka.


S novým manipulátorem byla dodána i velkokapacitní lžíce o objemu 3 m3.


Kramer KT 559 disponuje paletovací výškou 8,75 metru a je vybaven motorem Deutz o výkonu 115 kW.

Skvělý výhled z kabiny

„Od nového manipulátoru si slibujeme hlavně kvalitu. Taky jsme potřebovali vyšší výkonnost a kapacitu. Dřív jsme si velký manipulátor půjčovali a nebylo to ideální,“ dodává pan Procházka. Od většího výkonu si také hodně slibuje i obsluha pan Milan Fuksa a dodává osobní zkušenost: „Když nakládám obilí tím naším malým manipulátorem, tak naložím tři kamiony a už je přehřátý. Prostě nemá tu výkonnost, kterou potřebujeme.“ Pan Fuksa hodnotí pozitivně u nového KT559 i komfort pro obsluhu: „Na první pohled se mi líbí jednoduché ovládání a skvělý výhled z kabiny. Manipulátor používáme při nakládání obilí do kamionů, takže dobrý výhled z kabiny je potřeba. Rádio a klimatizace tu je, jako celek to vypadá dobře.“

 
Kramer KT 559 je vybaven kompletním osvětlením v rozsahu 360° a obut na pneumatikách Firestone Duraforce-Utility.


Jedním z důvodů pořízení manipulátoru Kramer bylo naše silné servisní zázemí a technická podpora – Adam Bauer (produktový manažer STROM PRAHA), Michal Dirbák (obchodní zástupce STROM PRAHA – středisko Ovčáry), Jaroslav Procházka (mechanizátor AGRO Kluky) a Milan Fuksa (obsluha manipulátoru).

 

Pokud i Vás zaujal nový manipulátor značky Kramer nasazený v AGRO Kluky, prohlédněte si prospekt těchto strojů a zjistěte více o jejich přednostech.

 

Další články o nakladačích a manipulátorech Kramer:

„Škorpíci“ odhazují zelenobílý plášť

Kolový nakladač Kramer v městských službách

Týden ve znamení manipulační techniky KRAMER

Předváděcí Kramer při stohování balíků


Ing. Lešek Podhorský
Marketingový specialista
STROM PRAHA