Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Na dni otevřených dveřích s Františkem Vincencem

Desítky zemědělců ze všech koutů Olomoucka dorazily 11. a 12. dubna do Prostějova, aby si mohly prohlédnout zázemí střediska, výrobní portfolio strojů značek John Deere, Bednar, Kuhn, Kramer a v neposlední řadě, aby si mohly vyměnit své zkušenosti s těmito stroji.

 

Spolupráce trvající přes 20 let

„Dělám v České republice značku John Deere od jejích začátků v roce 1993. Spolu s bratrem jsme začali spolupracovat v roce 1994, nyní je to už víc jak 20 let dlouhá kapitola našeho života. Historii střediska v Prostějově jsme společně začali psát až v roce 2013, kdy jsme ukončili naše dlouholeté působení v jiné společnosti,“ popisuje svou kariéru František Vincenec (vedoucí střediska Prostějov) a jedním dechem dodává: „Myslím, že se s bratrem skvěle doplňujeme. Já mám na starosti vedení divize a bratr dělá vedoucího střediska.“ Během čtyř let působení střediska vznikl v Prostějově silný servisní a obchodní tým. „Brácha je odborník, co se týče servisu. Dokáže naše lidi vést a zákazníkům dobře poradit. Troufám si tvrdit, že za tu dobu, co fungujeme pod firmou STROM PRAHA a.s., se nám podařilo navázat spolupráci se silnými partnery. Je to hlavně díky zázemí a zkušenostem, které náš servis vytváří,“ hodnotí František Vincenec kvalitu servisu prostějovského střediska.


Lubomír Vincenec aFrantišek Vincenec


Zázemí servisní haly prostějovského střediska bylo během Dne otevřených dveří neustále plné.

Nedávná historie střediska v Prostějově

Historie střediska v Prostějově je relativně krátká. „Začátky byly těžké. Když jsme sháněli pronájem pro nově vznikající středisko, našli jsme tuto halu. Pod jednou střechou byla zámečnická dílna, tzn. všude prach, zima a málo místa. Díky tomu jsme mohli na dílně při posezonních opravách mít maximálně tři traktory. Začínali jsme v pěti lidech – já, brácha, 2 servisáci z Budětska a jeden obchodník,“ hodnotí začátky František Vincenec a popisuje současnost: „Dneska už máme silný tým 16 zkušených servisních mechaniků, kvalitních obchodníků a účetních. Podařilo se nám zde vylepšit i servisní prostory. Máme ještě velké rezervy a vždy je co zlepšovat, ale nyní máme tým, na kterém se dá stavět. Zkušení mechanici a kvalitní servis, to je to nejdůležitější. Do budoucna bychom rádi naše středisko určitě ještě rozšířili.“


Mezi vystavenou technikou nechyběly půdozpracující stroje firmy Bednar…


…ani manipulační technika značky Kramer a transportní technika Pronar.

Silní partneři

„Dnes se staráme v podstatě o čtyři okresy – Prostějov, Olomouc, Přerov a částečně Kroměříž a Zlín. Nebýt našich významných partnerů jako je například ÚSOVSKO a.s., ZD Senice na Hané, SALIX MORAVA, skupina Chemagra, ZD Klenovice nebo Agrodružstvo Morkovice, určitě bychom se tak rychle nedostali na takto silnou pozici v našem regionu. I letos se nám již podařily zajímavé obchody.  Z těch významných je třeba zmínit řezačku řady 8000, která stojí za námi a je prodaná právě do ÚSOVSKA nebo před halou stojící postřikovač řady R4040i, který si koupil pan Ing. Josef Hlavinka jako náhradu za samochod konkurenční značky. Na letošní sezónu budeme dodávat 3 sklízecí mlátičky JD S680 atd. Ale nesmíme zapomínat ani na další značky, kde musím vyzvednout firmu BEDNAR, která je naším významným partnerem a dále si hodně slibujeme od značek KRAMER a PRONAR, se kterými v podstatě  začínáme,“ uzavírá rozhovor František Vincenec.


Hlavní dominantou haly byla sklízecí řezačka John Deere 8600 pro ÚSOVSKO a.s.


Jednou ze zastávek nového postřikovače R4050i v rámci PowrSpray Tour 2017 byl i Den otevřených dveří v Prostějově.


Lešek Podhorský
Marketingový specialista
STROM PRAHA