Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nám na obsahu záleží - HarvestLab

NIR senzor vyvinula firma John Deere spolu s firmou Carl Zeiss AG již před více než 10 lety. Tehdy bylo hlavním účelem senzoru měření sušiny při sklizni silážní kukuřice či zavadlé píce. Jelikož John Deere byl první výrobce sklízecí řezačky vybavenou převodovkou pro plynulé nastavení délky řezanky z místa řidiče, nedala na sebe dlouho čekat technologie AutoLOC. AutoLOC automaticky nastavuje délku řezanky v závislosti na sušině a dle přednastavených parametrů obsluhou. Automatické přizpůsobení délky řezanky v závislosti na sušině se samozřejmě projevuje na kvalitě krmiva. 

HarvestLab posunul hranice

John Deere se svým systémem HarvestLab využil potenciál NIR technologie ještě více a rozšířil funkce o možnost snímání dalších parametrů. Jedná se zejména o ADF a NDF látky, škrob a surový protein. HarvestLab s frekvencí měření 17x za sekundu zajistí tak velké množství dat, které určí velmi přesnou průměrnou hodnotu daných látek. Tato data zákazník ze sklízecí řezačky John Deere přenese buď pomoc USB flash disku nebo jsou automaticky posílána na portál MyJohnDeere.com, kde je možné je analyzovat. Portál MyJohnDeere.com je provozován pro zákazník zcela zdarma a v českém jazyce.


Data z HarvestLabu přenesete buď přes USB flash disk, nebo automaticky přes svůj MyJohnDeere účet, kde je můžete analizovat.

Stacionární využití

Pro získávání těchto údajů mimo období sklizně, lze HarvestLab využít i stacionárně např. na farmě. Během pár minut jej lze demontovat z řezačky, vybavit sadou pro takové využití, propojit jej s počítačem vybaveným internetovým prohlížečem. Zákazník má tak možnost provádět rozbory siláží a senáží bez omezení kdykoliv v průběhu roku a přizpůsobovat krmení aktuálnímu stavu a získat z něj tak maximum.

HarvestLabu můžete snadno z řezačky demontovat a využít jej kdykoli pro rozbor siláží a senáží a následných úprav krmení.