Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Naše účast na Mistrovství Evropy v autokrosu

Od 5. do 6. července se STROM PRAHA a.s. aktivně podílel na úpravě trati a odtahu nepojízdných autokrosových speciálů na Mistrovství Evropy v Nové Pace. "Kdo nejel v Pace, jako by nejel autokros..."

"Mekka autokrosu", tak je často nazývána trať v Nové Pace, trať je svým charakterem ojedinělá v celé Evropě. Každoročně se zde sjede velice početné startovní pole a veliké množství diváků. Štikovská rokle patří mezi nejnáročnější tratě, na které uspějí pouze nejlepší jezdci s nejlépe připravenými speciály. Podobně je to i u strojů, které provádí úpravu tratě. Terénně velmi členitá trať, písek, jíl a hlína nazývaná ,,Novopacká červenice" dělají tuto trať složitou jak pro úpravu, tak i pro samotný závod.

Do závodu odstartovalo 107 z původně 125 přihlášených závodníků ze sedmnácti zemí Evropy. Perfektně připravenou a udržovanou trať si pochvalovala většina jezdců, kteří se za to po oba dny odměňovali špičkovými výkony. Výrazně se mezi nimi prosadili i čeští zástupci, kteří vyhráli tři ze čtyř kategorií.

Chvála za výbornou úpravu tratě od pořadatelů i jezdců nás upevňuje v tom, že stroje John Deere a jejich obsluhy splnily skvěle svou práci.

Děkujeme tímto panu Josefu Maštalířovi, Ladislavu Štěrbovi a Zdeňku Jiřičkovi za úpravu trati s traktory 6170R a 6210R.

Taktéž děkujeme panu  Vladimíru Mlejnkovi a Ladislavu Prášilovi za vytrvalost při odtahování nepojízdných autokrosových speciálů.

 

Ing. Radomír Sedláček, prodejce zemědělské techniky regionu Sever (středisko Stará Paka)