Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nejen zelená pole v Panenském Týnci

Pozemky farmy Arnoštky Petrusové se 21. dubna nejen zazelenaly, ale i zažloutly. Důvodem nebylo nic jiného, než Polní den STROM – Sever 2015, který přilákal několik stovek farmářů a příznivců zemědělské techniky. Na startovní rošt se připravilo 11 souprav traktorů John Deere s technikou pro zpracování půdy od firmy Bednar FMT. Kompaktnost žlutých strojů v ukázkách narušoval pouze pluh Kuhn, který reprezentoval operaci pro většinu farmářů nepostradatelnou, orbu. Vše doplňovala stacionární expozice.

Polní den STROM Sever Polní den STROM Sever
Na Polní den STROM Sever 2015 si našly cestu téměř 3 stovky    Přímo v akci se ukázalo 11 souprav traktorů v agregaci s deseti
návštěvníků.                                                                                            stroji Bednar FMT a jedním pluhem Kuhn.

 

Téměř všechny novinky

Polní den se konal pod vedením našeho obchodně servisního teamu z regionu Sever. Vedoucí tohoto regionu Ing. Martin Hučko představil největší zajímavosti, které byly k vidění „Když začnu od nejmenšího traktoru, tak tady máme John Deere 5055E, který by měl potrápit především traktory Major od Zetoru, které u nás mají silné místo. Tento tříválec s kompletně mechanickým ovládáním je ideální pomocníkem pro menší farmáře. Z dalších novinek jsme si připravili například traktor John Deere 6100MC s odpruženou přední nápravou nebo z velkých traktorů John Deere 8345R v nejnovějším provedení. Akorát nás mrzí to, že zde nemáme nové traktory řady 7R, jelikož jsme všechny kvůli velikému zájmu prodali. Takže nyní musíme čekat na nové, stejně jako na novou modelovou řadu 8R s novou převodovkou e23. Také jsme přivezli samojízdný postřikovač John Deere R4040i, který byl vyvinut speciálně pro evropský trh. Ze strojů Bednar FMT si návštěvníci užijí secí stroj Omega, polní brány Striegel-Pro či meziřádkový kypřič Row-Master. Velmi zajímavé jsou také nové válce Galaxy, o které je veliký zájem“.

Pásový traktor John Deere Polní ukázky traktorů John Deere
Nejen přednosti kvalitního přenosu výkonu pomocí pásového      Nejnovější provedení traktoru John Deere 8345R se předvedlo s 
podvozku vysvětlil produktový manažer pro traktory Ing. Pavel    novými polními bránami Striegel-Pro od Bednar FMT.
Fiala.                                                                                                           Charakteristická LED světla jsou zřejmá na první pohled.

 

Celkově úspěšná akce a ne poslední

Jsme rádi, že se podařilo „objednat“ tak dobré počasí a že si na náš polní den dokázalo najít cestu tolik zájemců. Doufáme, že jste si odborný program užili včetně doprovodné závodní dráhy pro univerzální vozítka John Deere Gator a budeme se těšit na setkání na některé z našich dalších akcí (nebo akcí našich partnerů), kde si budete moci vyzkoušet naší techniku. V nejbližší době to bude Polní den BEDNAR, který se uskuteční 3.6.2015 v Městci Králové nebo oficiální otevření střediska Toužim ve dnech 4.-5.6.2015. Zde bude ovšem technika John Deere a ostatní vystavená pouze stacionárně.

Půda po projetí pluhu Kuhn Jednotlivé jízdy ukázaly různé způsoby úpravy půdy
Do žluté řady strojů Bednar FMT se vměstnal i pluh Kuhn, jež     Jednotlivé jízdy ukázaly hned několik způsobů zpracování půdy.
předvedl ukázkovou orbu.                                                                   Mělkou podmítkou počínaje, přes kypření orbu a kompletní přípravu
                                                                                                                  seťového lůžka.
 
Prohlédněte si průběh polního dne v krátkém videu:

 
Ing. David Pokorný, Brand manager STROM PRAHA a.s.