Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nejsilnější řezačka John Deere v podhůří Bílých Karpat

Od začátku letošní sezóny pracuje ve společnosti Rolnická a.s., Hroznová Lhota nejsilnější sklízecí řezačka John Deere 8800i. V Rolnické se pro stroj rozhodli na základě loňského předvádění a také pozitivních zkušeností se stroji John Deere.

Společnost Rolnická a.s. hospodaří v okrese Hodonín v podhůří Bílých Karpat nedaleko česko-slovenských hranic. Důvodem pořízení vlastní sklízecí řezačky je především snaha o soběstačnost při sklizni silážní kukuřice pro bioplynovou elektrárnu o výkonu 2 MW. Mechanizátor pan Miroslav Štipčák komentuje roční využití nové řezačky a důvod jejího pořízení: „Senážujeme hlavně první seče, protože tu u nás bývá hodně sucho a na otavy obvykle již nic nenaroste. Během senáží sklidíme ročně bezmála 200 hektarů. Hlavní využití řezačky je u nás při sklizni kukuřice na siláž, kterou pěstujeme na výměře okolo 600 ha. Důvodem pořízení vlastní řezačky byla především nezávislost na službách. tzn., že si se sklizní můžeme začít pro nás v optimálním termínu a mít ji více pod kontrolou.“ V Hroznové Lhotě využívají při sklizni systém HarvestLab, který mají v plánu využít i mimo řezačku při vyhodnocování kvality siláže.

Při své premiérové sklizni senáží neměla nová řezačka ještě možnost naplno ukázat svůj výkon.

V minulém týdnu začala nová řezačka sklízet bez mála 600 hektarů kukuřice na siláž.

Obsluha nové řezačky pan Rostislav Pavlík (vlevo) a mechanizátor pan Miroslav Štipčák (vpravo).