Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nová bezpečnostní funkce pro displeje a přijímače

Společnost John Deere nyní nabízí nový zapezpečovací systém, který pomůže odradit od krádeže displejů GreenStar a satelitních přijímačů StarFire. Tento systém byl navržen tak, aby v případě odcizení součástí znemožnil jejich další použití.

Díky svému populárnímu „plug and play“ dizajnu se displeje a přijímače GPS John Deere v porovnání s dalšími systémy na trhu staly náchylné ke krádežím. Do dnešního dne mohly být blokovány a chráněny pouze mechanicky. Proto za účelem zvýšení úrovně ochrany společnost John Deere zavedla pro obě zařízení vestavěný zámek chráněný PIN kódem, který je podobný tomu, jaký se používá u chytrých telefonů. PIN kód pro displej a přijímač lze zadat na displeji John Deere. Pokud uživatel zapomene kód, může i dále pracovat, ale pouze po omezenou dobu, maximálně 72 hodin. Poté bude zapotřebí zadat hlavní kód pro odemknutí, který lze snadno vygenerovat na on-line portálu StellarSupport. Přihlašovací údaje zákazníka na MyJohnDeere zpřístupní dříve zaregistrovanou součást John Deere na účtu StellarSupport. Nový blokovací systém s PIN kódem je nyní k dispozici pro univerzální displeje John Deere 4240 a 4640 a přijímač StarFire 6000. Prodávány jsou s aktuální verzí softwaru 19-1, která umožňuje aktualizaci těchto konkrétních displejů a přijímačů. Tato nejnovější bezpečnostní funkce doplňuje řadu preventivních opatření, která společnost John Deere v tomto desetiletí již zavedla, aby odradila zloděje. Traktory prodané ve VB a Irsku modelových řad 6M, 6R, 7R, 8R a 9R, které byly vyrobeny v továrnách ve Waterloo v USA a Mannheimu v Německu, jsou běžně vybaveny bezpečnostním systémem CESAR Datatag, stejně jako imobilizačním systémem, u kterého má klíč jedinečný transpondér pro každý jednotlivý traktor. To znamená, že klíč pasuje do zámku dveří a zapalování jakéhokoliv jiného traktoru John Deere, ale traktor jako takový bez správného klíče nenastartuje. John Deere byla první společnost, která zavedla systém jedinečného klíče jako běžného vybavení u celé řady traktorů ve Velké Briotánii a Irsku v roce 2011.

U oficiálních prodejců strojů John Deere jsou k dispozici další bezpečnostní položky, jako jsou uzamykatelná víčka palivových nádrží a samostatné klíče ke dveřím, stejně jako imobilizační systémy od společnosti John Deere vlastněné společností Vapormatic vyrábějící náhradní díly. Navíc mají všechny traktory řad 7R, 8R a 9R jako standardní výbavu telematiku JDLink, která je zdarma opatřena jednoroční licencí pro komunikaci. Kromě správy vozového parku, optimalizace stroje, vzdálené diagnostice a funkcí vzdáleného přístupu, JDLink také obsahuje schopnost zónového monitorování strojů, takže pokud se stroj ocitne mimo předem definovanou oblast, dojde k odeslání SMS nebo e-mailové zprávy. JDLink také dovoluje nastavit „večerku“, která majitele upozorní v případě, že by se stroj znovu zapnul během předdefinovaného období (řekněme mezi 22:00 a 6:00). Zatímco tento systém je standardní u mnoha velkých výše uvedených traktorů, je také dostupný jako tovární vybavení u modelů řady 6R, nebo jej lze připevnit na jiné vozidlo s 12 V napájením.