Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nové žací stroje John Deere řady 1500

Jedna řada místo dvou a pět modelů místo čtyř – John Deere sjednotil své čelní žací stroje do nové řady 1500 TerrainCut s modely 1550, 1570, 1575, 1580 a 1585. Ušil jim slušivý kabát a motory vyladil na emisní normu stupně IV. Vodou chlazené vznětové tříválce s přímým vstřikováním mohou mít výkon 24, 31 nebo 38 koní.

Označení čelní žací stroj dobře popisuje hlavní využití, ovšem alespoň v našich končinách není úplně přesné. Většina majitelů si obvykle přikoupí zametací kartáče, radlici nebo sněhovou frézu a využívá tuto všestrannou techniku i v zimě. Proto lze předpovědět největší prodejní úspěchy modelům 1575 (31 koní) a 1585 (38 koní) s tovární kabinou, volitelně vybavenou topením a klimatizací. Kromě příjemné vnitřní teploty podle vlastního gusta bez ohledu na tu vnější se obsluha může těšit na tichý, prostorný interiér a na skvělý výhled ven skrze velkoplošná, zaoblená okna a jednodílné boční dveře. Samozřejmostí jsou přední pracovní světlomety, blikače a stěrač čelního skla. Součástí základní výbavy je také řízení s posilovačem, zámek diferenciálu a parkovací brzda.

Všechny modely, tedy i ty bez kabiny přijíždějí s luxusním sedadlem, vysokým opěradlem a se stavitelným sloupkem volantu.

„Vybrané modely nové řady 1500 TerrainCut jsou přímo v továrně vybaveny značkovou kabinou ComfortCab s klimatizací a zdokonalenými ovládacími prvky, které přispějí ke snadnosti obsluhy,“  potvrdil při loňském představení nových patnáctistovek Carl Agee, produktový manažer firmy John Deere. „Pro svoji produktivitu a všestrannost, doplněnou o nízké emise stupně IV je nová řada 1500 ideální pro nasazení v obcích, firmách, zahradnictvích a jiných institucích, pečujících o parky a zeleň.“