Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Novinky a inovace Bednar FMT pro rok 2016

Pro nadcházející rok přichází firma Bednar FMT na trh se třemi novinkami a dvěmi významnými inovacemi pro stroje současného výrobního programu. Mezi novinky patří přední zásobník FERTI-BOX FB_F, cambridge válce GALAXY GE a meziřádkový kypřič ROW-MASTER RN umožňující plečkování vyšších porostů, např. kukuřice. Inovacemi prošel kombinovaný kypřič TERRALAND DO a secí stroj OMEGA OO nově nabídne coulterovou sekci za přední řadu disků.

FERTI-BOX FB_F – aplikace hnojiva do půdního profilu i pro menší farmy

Jedním ze způsobů, jak udržovat vyrovnanou zásobu živin a to i v hlubších vrstvách půdního profilu je aplikace hnojiva tzv. do depa. Hnojení do depa je vhodné jak k doplnění deficitu živin a jejich vyrovnanosti, ale také k zlepšení přístupnosti živin rostlinám. Hnojiva aplikovaná do hloubky jsou pro řadu rostlin lépe osvojitelné, tudíž i lépe využitelné.
Tento způsob aplikace hnojiva je možné díky přednímu přetlakovému zásobníku FERTI-BOX FB_F realizovat nově i stroji s menším pracovním záběrem. Jednokomorový zásobník o objemu 1900 l je agregován s traktorem přes přední tříbodový závěs.
FERTI-BOX FB_F lze nyní kombinovat s nesenými dlátovými pluhy TERRALAND TN a TN_Profi, dále s nesenými univerzálními kypřiči FENIX FN/FN_L, ale také s meziřádkovými kypřiči ROW-MASTER RN.

FERTI-BOX FB_F ve spojení s dlátovým pluhem TERRALAND TN_Profi. 
Přetlakový zásobník FERTI-BOX FB_F o objemu 1900 l. 
FERTI-BOX FB_F ve spojení s dlátovým pluhem TERRALAND
TN_Profi.
 Přetlakový zásobník FERTI-BOX FB_F o objemu 1900 l.

GALAXY GE - válce pro udržení potřebné vláhy

„Doplněním válců typu cambridge do sortimentu válců a pěchů jsme chtěli dosáhnout možnosti zemědělcům nabídnout efektivní pěch k urovnání půdy a drobení hrud i v obtížných půdních podmínkách. Konstrukce válců s hladkými a zubatými kotouči zajišťuje kvalitní práci a díky své vysoké hmotnosti stroj při práci uzavírá půdu, a tím zabraňuje jejímu vysychání,“ říká David Ryčl, vedoucí obchodu Bednar FMT pro ČR. Pro nadcházející rok 2016 bude stroj dostupný ve variantě o záběru 9 metrů.

Přední hydraulický smyk – Crushbar. Ideální výbava pro srovnání povrchu a zpětnou konsolidaci půdy pěchy.
Kompaktní přeprava po pozemních komunikacích díky skládání pracovních sekcí nad tažnou oj.
Přední hydraulický smyk – Crushbar. Ideální výbava pro
srovnání povrchu a zpětnou konsolidaci půdy pěchy.
 Kompaktní přeprava po pozemních komunikacích díky skládání
 pracovních sekcí nad tažnou oj.

ROW-MASTER RN – univerzální využití v oblasti meziřádkové kultivace

„Po uvedení na trh meziřádkového kypřiče Row-Master RN_S, který byl koncipován na využití v porostu cukrové řepy, jsme vytvořili novou verzi Row-Master RN určenou do vyšších porostů zejména kukuřice a případně slunečnice. Stroj opět využívá osvědčenou snímací optiku Culti-Cam pro automatické navádění stroje do meziřádku, čímž se stroj samočinně přizpůsobuje porostu a zabraňuje poškození plodin. Culti-Cam je schopný navigace stroje již od 2 lístků plodiny což umožňuje velmi rané kypření. Vysoká světlost rámu navíc nabízí kultivaci porostu až do výšky 50 cm. Kypřič může být nastaven na rozteč řádků ve vzdálenosti 40, 45, 50, 60, 70, 75 a 80 cm,“ popisuje novinku Jan Bednář, exportní manažer Bednar FMT.

Masivní rám s vysokou světlostí 80 cm pro meziřádkové kypření ve vysokém porostu.
Velká variabilita nastavení meziřádkových vzdáleností 45 cm, 50 cm, 60 cm, 70 cm, 75 cm a 80 cm. 
Masivní rám s vysokou světlostí 80 cm pro meziřádkové kypření
ve vysokém porostu.
Velká variabilita nastavení meziřádkových vzdáleností 45 cm, 50
cm, 60 cm, 70 cm, 75 cm a 80 cm.

TERRALAND DO – intenzivní zpracování velkého množství rostlinných zbytků

Kombinovaný disko-dlátový pluh TERRALAND DO bude od roku 2016 nabízen v provedení s přední diskovou sekcí, kde bude na jedné slupici osazen jeden disk a novým rozmístěním pracovních radlic do čtyř řad. Cílem této změny bylo zejména dosažení kvalitnějšího řezacího účinku rostlinných zbytků a jejich následnou lepší průchodnost strojem.
TERRALAND DO lze vybavit nově dvěma typy radlic. Radlicemi Zero-Mix určenými pouze pro pasivní podrývání nebo radlicemi Active-Mix k podrývání s aktivním míchání půdy a posklizňových zbytků.
Inovovaný TERRALAND DO nově také nabízí možnost aplikace hnojiva do půdního profilu v rozteči 37,5/75 cm nebo možnost aplikace na široko.

Velké disky a dláta zpracují a zapraví i větší množství rostlinných zbytků. Maximální pracovní hloubka 45 cm.
 Radlice Zero-Mix pro pasivní podrývání.
Velké disky a dláta zpracují a zapraví i větší množství rostlinných
zbytků. Maximální pracovní hloubka 45 cm.
 Radlice Zero-Mix pro pasivní podrývání.
Radlice Active-Mix určené k podrývání s aktivním mícháním půdy a posklizňových zbytků.
Omega OO - Coulterová sekce se samočisticím efektem.
Radlice Active-Mix určené k podrývání s aktivním mícháním půdy
a posklizňových zbytků.
  OMEGA OO - Coulterová sekce se samočisticím efektem. 

OMEGA OO – coulterová sekce na jaro a léto

Významnou inovací pro secí stroje OMEGA je rozšiřující výbava v podobě coulterové sekce. Jedná se o offsetově uspořádanou řadu coulterových disků  zařazených za přední diskovou sekci. Využití této sekce je na zejména na těžkých půdách během jarního a letního setí.
Při jarním setí pracuje secí stroj pouze se zahloubenou coulterovou sekcí, tak aby nedocházelo k vynášení a zbytečnému míchání půdy přední diskovou sekcí (viz foto níže vlevo). Naopak při setí řepky pracují obě sekce (coulterová i disková), tak aby došlo k ideálnímu rozdrcení hrud a připravení ideálních podmínek pro setí (viz foto níže vpravo).

Práce secího stroje s coulterovou sekcí na jaře.
Práce secího stroje s coulterovou sekcí v létě.
 Práce secího stroje s coulterovou sekcí na jaře.
 Práce secího stroje s coulterovou sekcí v létě.

Obchodní zástupci STROM PRAHA a.s. připraveni na novinky 2016

V prvním lednovém týdnu proběhlo v Rychnově nad Kněžnou školení obchodních zástupců z ČR, kdy jim byly ve výrobním závodě prakticky předvedeny novinky a inovace Bednar FMT na letošní rok. Dále byla při prohlídce výrobního závodu prezentována různá vylepšení a zkvalitnění výrobních postupů. Odpoledne byly prodejcům prezentovány novinky a inovace po teoretické stránce a výsledky agrotechnických pokusů s využítím techniky Bednar, které probíhaly v průběhu roku 2015.

Na ploše, kde jsou skladovány hotové stroje byly prodejcům prakticky prezentovány novinky a inovace strojů Bednar FMT.
Poté uvnitř výrobních hal shlédli vylepšení jednotlivých produktů a inovované výrobní postupy.
Na ploše, kde jsou skladovány hotové stroje byly prodejcům
prakticky prezentovány novinky a inovace strojů Bednar FMT.
Poté uvnitř výrobních hal shlédli vylepšení jednotlivých produktů a
inovované výrobní postupy.

Pro více informací o novinkách Bednar FMT navštivte web www.bednar-machinery.com nebo kontaktujte svého prodejce.

Zdroj: www stránky Bednar FMT a aktualizováno