Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Novinky John Deere pro rok 2014

John Deere představil v Berlíně na akci LEAPING AHEAD (Skok dopředu) novinky pro modelový rok 2014. Od příštího roku Vám John Deere nabídne nejširší nabídku traktorů ze všech výrobců. Dalšími novinkami jsou čtyřmístná verze užitkového vozidla Gator XUV 855D, nová řada lisů s fixní komorou F440M a F440R a nové tažené postřikovače řady M700 a M900.

Traktory

V příštím roce John Deere nabídne 27 nových traktorů ve výkonovém rozmezí 80 až 120 koní v 7 modelových řadách - 4M, 5E, 5GH, 5GL, 5M, 6MC, 6RC.

John Deere zkrátil rozvor u svých řad 6M a 6R o 180 mm z 2,58 na 2,4 metru a tyto traktory uvádí na trh pod označením MC a RC. Tyto řady mají rámovou konstrukci a jsou uzpůsobené pro snadné připojení čelních nakladačů H310 a H340. Ke komfortu obou řad 6RC a 6MC přispívá volitelné topení, klimatizace a mechanicky či pneumaticky odpružené sedadlo.

Nová řada 4M má vyplnit mezeru mezi kompaktními traktory řady 3E a řadou 5E. Nabízí komfort s nízkou spotřebou čtyřválcových motorů s výkony 49 a 66 koní.

Modernizovány byly také řady 7R a 8R. Řady 7R a 8R mají novou kabinu s modernizovanou opěrkou CommandArm s dotykovým ovládacím panelem Command Center o úhlopříčce 7 nebo 10 palců. Řada 7R nově nabízí možnost světel z LED diod. Dále byla představena nová převodovka e23 s 23 rychlostmi pro jízdu vpřed a 11 pro jízdu zpátečkou. Jde o plně mechanickou, automatickou převodovku s řídící jednotkou „Efficiency Manager“, vycházející z typu Powershift.

Postřikovače

Postřikovače řady 700 byly inovovány a pod označením M700 nově nabízejí možnost 30 m dlouhých ramen a rozšířenou doplňkovou výbavu. Řada M900 má oproti řadě R900 jednodušší manuální ovládání a nádrže o objemu 5200 a 6200 litrů.

Lisy

John Deere představil dvě zbrusu nové řady lisů s pevnou komorou, které budou od příštího roku dostupné na českém trhu. Jedná se o lis F440M, který může být vybaven lisovací komorou se 17 lisovacími válci nebo mít část komory opatřenou příčnicemi na řetězovém dopravníku pro univerzální využití. Druhým modelem je senážní speciál F440R s prémiovými prvky výbavy pro ty nejvyšší denní výkony a dlouhou životnost. Oba nové lisy jsou vybaveny plnícím systémem o velké hltnosti, která je dána zejména širokým rotorem a postraními šneky o velkém průměru, které jsou umístěny na stejném hřídeli jako rotor. Plynulost vkládání je navíc podpořena výklopným dnem, které sahá svoji šíří až pod postraní šneky a zamezuje tak ucpávání při sběru nerovnoměrných řádků nebo jízdě do zatáček. Inovovaných prvků však bude mnohem více, takže těšte na uvedení stroje na český trh.

Všechny novinky budete mít možnost již brzy vidět naživo na výstavě Agritechnica Hannover a příští rok na jaře v naší expozici na výstavě Techagro.