Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Novinky z výstavy SIMA v Paříži

Poslední únorový týden byla Paříž hlavním městem zemědělství. Na dvou Pařížských výstavištích se souběžně konaly výstavy SIMA (zaměřena na zemědělskou techniku) a Salon international de l´agriculture (mezinárodní výstava zemědělství, zaměřena na zvířata a prezentace zemědělských produktů). Obě tyto výstavy přilákaly téměř 1 milion návštěvníků. Veletrh SIMA navštívilo 239 tisíc zemědělských profesionálů a fanoušků zemědělské techniky. Mezinárodní výstava zemědělství přilákala 700 tisíc návštěvníků. Mezi nimi nechyběli zástupci obchodního a marketingového oddělení společnosti STROM PRAHA a.s., kteří zde byli shlédnout novinky, zemědělské inovace a nové trendy výstavnictví.

Klíčovým zaměřením letošního veletrhu SIMA byly inovace. Odborná porota ohodnotila přihlášené exponáty a rozdala tradiční medaile a zvláštní uznání. Značka John Deere, jejíž je naše společnost výhradním zástupcem pro Českou republiku, byla letos v získaných oceněních velmi úspěšná. V minulosti John Deere získal na veletrhu SIMA medaile za lisy řady 900, iTECPro, HarvestLab a systém Remote Display Access.

Dvě medaile a zvláštní uznání

John Deere získal letos nejvyšší ocenění – zlatou medaili za inovace za vysokorychlostní přesný secí stoj John Deere ExactEmerge. Tento secí stroj je vybaven novým svislým dopravním systémem pro uložení semen do spodní části brázdy s nulovou horizontální rychlostí. ExactEmerge umožňuje setí za vysoké pracovní rychlosti až 20 km/h při zachování přesnosti a kvality práce, která je lepší než u konvenčních secích strojů. Při přepravě ve složeném stavu ExactEmerge nepřesáhne šířku 3 metrů. Veškeré informace o práci secího stroje může obsluha kontrolovat přímo z kabiny traktoru pomocí SeedStar konzole. Secí parametry mohou být v reálném čase přenášeny pomocí bezdrátového přenosu dat (systém Wireless Data Transfer) a ukládány na portálu MyJohnDeere.com, kde může uživatel najít velmi přesné mapy ukazující kvalitu setí.

 
Jak funguje přesný secí stroj ExactEmerge můžete vidět v                Systém automatického připojení nářadí John Deere AutoConnect
následujícím videu

Další oceněnou inovací je systém automatického připojení nářadí John Deere AutoConnect, který odborná porota ocenila stříbrnou medailí. AutoConnect je řešení pro plně automatické připojení taženého nářadí, bez nutnosti vystoupení z kabiny traktoru. AutoConnect zahrnuje systémy pro automatické couvání traktoru k nářadí (AutoBackUp), pro připojení nářadí do zadního závěsu spolu se zajištěním připojení ovládání (AutoSetUp). Všechna zařízení jako je vývodová hřídel, hydraulické a pneumatické hadice, připojení elektřiny a ISOBUS jsou také automaticky připojena. Pro využití tohoto řešení musí být traktor vybaven teleskopickým závěsným hákem s koulí, kolem hřídele deska se zásuvkami hydrauliky a elektřiny a nakonec na kabině musí být umístěny 2 kamery. Na straně nářadí se na původní oj rychle a jednoduše namontuje blok, do kterého se zapojí hadice, kabely a hřídel. Nad tímto blokem je pak nakloněná deska s šachovnicí, která slouží kamerám pro zaměření oje. Připojení tohoto bloku nevyžaduje žádnou trvalou modifikaci závěsného nářadí.

John Deere ExactEmarge John Deere BatteryBoost
Přesný secí stroj ExactEmerge se zvednutou čtvrtinou sekcí pro   Velký zájem budil také BatteryBoost, který získal zvláštní uznání
přepravu byl jednou z nejsledovanějších novinek.                            udělené odbornou porotou.

Nakonec byl zvláštním uznáním oceněn systém sdílení energie mezi farmou, traktorem a nářadím John Deere BatteryBoost. Jde o integrované řešení pro využití obnovitelných zdrojů energie také v zemědělských strojích. Na ramena čelní hydrauliky se připojí místo závaží blok s bateriemi, které mohou být použity jak pro doplnění energie hybridního traktoru 6RE vybaveného integrovaným generátorem nebo jako energie pro elektricky poháněné závěsné nářadí.

V expozici John Deere byla k vidění také řada novinek, které měly na francouzském trhu výstavní premiéru. Šlo například o zástupce modernizované řady traktorů 6R, nejvyšší model 6215R plnící emisní normu Final Tier 4 se jmenovitým výkonem 215 koní a modernizovanou opěrkou CommandArm s novým dotykovým displejem ovládání Command Center 4. Modernizované traktory řady 6R budou mít prodloužené servisní intervaly vždy po 750 hodinách.

John Deere 6215R John Deere R944i

Do sortimentu postřikovačů přibyl nový zástupce tažených postřikovačů řady R900, model R944i s nádrží o objemu 4400 litrů. Tento model bude sloužit jako náhrada za osvědčené a oblíbené postřikovače řady 800i. Výstavní premiéru měl také nástupce evropského samochodného postřikovače 5430i, nový samochodný postřikovač R4040i. O tomto modelu jsme Vás již informovali v tomto článku.

Lis John Deere L1534 John Deere 8600

Také ve sklizňové technice byly představeny zajímavé novinky. Největší novinkou byla nová samochodná řezačka řady 8000 se zcela novým designem, která bude pro náš trh k dispozici pro příští rok. V expozici byl vystaven nejsilnější model 8600 s výkonem motoru 616 koní. Dále zde byla představena menší sklízecí mlátička pro farmáře s menšími výměrami pozemků řady W440 s výkonem 238 koní a šestidílným vytřasadlem. Sklízecí mlátičky John Deere W330 a W440 budou již brzy k vidění i v ČR. Mezi lisy byl největší zájem o nový lis na velké hranaté balíky řady L1500. Tyto nové lisy jsou vybaveny vylepšeným vysokokapacitním sběracím systémem vybaveným rotorem a dvojitým systémem vázání pro menší zatížení provázků při balení. Provázky jsou navíc pro lepší tok provázku umístěny v nových uzavřených skříních, do kterých se vejde až 30 cívek s provázky v jedné řadě.

Podívejte se na naše video expozice John Deere:

Část expozice byla také věnována prezentaci zahradní a komunální techniky, servisním službám a prodejně oblečení John Deere a dalších propagačních předmětů John Deere, které Vám nabízíme na našem StromShopu.

Jedním z návštěvnických taháků byla kromě novinek také soutěž o užitkové vozidlo John Deere Gator XUV. John Deere oslavuje dosažení 700 tisíc vyrobených Gatorů od roku 1987. Výhercem se stal ten, kdo uhádl přesný počet vyrobených Gatorů ke konci roku 2014.

Expozice dalších námi zastupovaných značek

Další zajímavé expozice měly další značky v našem sortimentu – BEDNAR FMT, KUHN a CAT. Společnost BEDNAR FMT od minulého ročníku výstavy SIMA zdvojnásobila svojí expozici. Toto bylo dáno zvyšující se důležitostí a známostí značky Bednar na francouzském trhu. Byly zde představeny novinky meziřádkový kultivátor ROW-MASTER a secí stroj OMEGA OO. Mezi dalšími vystavenými modely byly předseťové kompaktory Swifter, dlátové pluhy Terraland, diskové podmítače Swifterdisc a Atlas a univerzální kypřiče Fenix. Více informací o novinkách BEDNAR FMT na veletrhu SIMA naleznete zde.

Expozice Bednar Secí stroj Bednar Omega OO
Expozice BEDNAR FMT měla letos dvojnásobnou plochu                     Nový secí stroj BEDNAR OMEGA OO

Expozice francouzské značky KUHN byla umístěna přímo vedle expozice Bednar FMT. Pro značku KUHN je francouzský trh velmi důležitý, a proto bylo na ploše 2442 m2 představeno 22 inovovaných produktů. Byl zde například představen nový secí stroj ESPRO, který získal ocenění Stroj roku 2015 v kategorii secích strojů, vyhlašované organizací Terre-Net. Dále byl představen nový polonesený nápravový pluh s variabilní změnou pracovního záběru VARI-CHALLENGER se 7 – 12 orebními tělesy, nové lisy na hranaté balíky 890 D a 1290 D a mulčovače nové řady BCR 1000. Více informací naleznete zde.

Expozice KUHN Expozice CAT

Poslední značkou, kterou máme nově v nabídce jako oficiální subdealer pro zemědělství byla značka CATERPILLAR. V expozici byly vystaveny námi nabízené teleskopické nakladače TH407C s nosností 3,7 t a s maximální výškou zdvihu 7,1 metrů a menší modely TH336C a TH255C. Více informací o produktech CAT naleznete zde.

Ing. Jan Hudský, specialista marketingu

 

Prohlédněte si největší zajímavosti z veletrhu v následující fotogalerii: