Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nový lis F441R na Uherskohradišťsku

Rodina Minaříkových hospodaří na výměře 85 hektarů v okolí města Hluk na Uherskohradišťsku. Zaměření farmy je především na živočišnou výrobu, zejména pak na chov masného skotu Blonde d' Aquitaine. Do letošního roku využívali k lisování lis John Deere 578. Letos jej nahradili novým modelem F441R.

Pro lis F441R se rozhodli z důvodu několikaleté výborné zkušenosti s lisy John Deere. Na farmě využívali do letošního roku lis John Deere 578, který měl odpracovaných již celých 16 sezón. „Lisy John Deere nás překvapily svou robustností, životností a máme s nimi dobré zkušenosti při výrobě senáží,“  říká pan Minařík st. Roční využití lisů na rodinné farmě Minaříkových je od dubna až do listopadu. Nový lis mají vybaven hardoxovým rotorem MaxiCut s 13 noži a sběračem širokým 2,2 metru, díky tomu si snadno poradí s velkým množstvím hmoty na řádku. Nový lis by měl na farmě Minaříkových ročně nalisovat okolo 3500 balíků, z nichž převážnou část budou tvořit balíky zmíněných senáží. To byl jeden z důvodů, proč se v Hluku rozhodli právě pro model F441 a pro konstrukci pevné komory složené z 18 válců, které mají pozitivní vliv na snížení spotřeby PHM. Seno a slámu budou s lisem lisovat v menší míře.  Pro snížení požadavků na údržbu mají Minaříkovi na novém lisu automatické centrální mazání řízené přes ISOBUS a z důvodu šetrnosti k půdě zvolili široké flotační pneumatiky 520 - 55R22,5.

Pro nový lis F441 se Minaříkovi rozhodli po několikaleté dobré zkušenosti s předešlým lisem John Deere 578.

Lis nalisuje na farmě 3500 balíků ročně, především jde o travní senáže. V menší míře bude lisovat seno a slámu.

Díky výklopnému dnu na paralelogramu snadno a pohodlně odstraníte problém při ucpání z kabiny traktoru.

Nový lis F441 mají Minaříkovi vybaven automatickým centrálním mazáním. 

Autor: Lešek Podhorský


Fotogalerie