Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nový traktor a vlek na balíky v Rýcholka s.r.o.

Začátkem května byl na našem středisku ve Staré Pace předán traktor John Deere 7270R a vlek na balíky Pronar T026M zástupcům společnosti Rýcholka s.r.o. Choustníkovo Hradiště patřící panu Petru Teichmanovi. Společnost Rýcholka dlouhodobě využívá techniku John Deere. Výměru 1280 hektarů obdělávají především traktory 6420, 7800, 8110 a 8345R. Sklizeň senáží a siláží zde zajišťuje řezačka 7300 a sklizeň obilovin mlátička řady WTS. Nový traktor 7270R s převodovkou e23 si zde pořídili hlavně z důvodu zrychlení sklizně senáží. „Gró využití tohoto traktoru bude hlavně v sečení s devítimetrovým „letadlem“. Věřím, že nám pomůže zrychlit sklizeň. Děláme 120 - 170 hektarů vojtěšek, které sečeme 4 krát až 5 krát, k tomu máme 180 hektarů trvalých travních porostů. Dnes jsou problém lidi, a proto musíme investovat do větší a výkonnější techniky,“ říká mechanizátor pan Jaroslav Hloušek. Další využití traktoru bude v dopravě s tříosým návěsem a kejdovačem.

Spolu s traktorem si odvezli zástupci společnosti Rýcholka také vlek na balíky Pronar T026M. „Děláme hodně živočišné výroby, máme skoro 1000 ks dobytka včetně telat a jalovic. To znamená, že děláme hodně sena a slámy, které lisujeme. Tyhle vleky nám usnadňují transport balíků. Samotný vlek jich uveze 24. Už jeden takový máme a jsme spokojeni. Tenhle vlek bude převážně tahat traktor 6420,“ říká spokojeně pan Hloušek.

Nový traktor John Deere 7270R bude nazasen hlavně v sečení s žací kombinací o záběru 9 metrů

Jaroslav Hloušek pracuje ve společnosti Rýcholka s.r.o. jako mechanizátor a agronom.

Ve společnosti Rýcholka s.r.o. mají již dva vleky na balíky Pronar T026M 


Autor: Lešek Podhorský