Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

O novém manipulátoru rozhodly dobré reference

Pan Šťastný se synem začal v roce 1992 v severočeských Vědlicích s chovem masného skotu plemene Blonde d´Aquitaine. Z počátečních dvaceti kusů se jejich stádo rozrostlo až na 550 ks. V současné době je jejich farma největším chovatelem tohoto plemene v České republice. Postupem času také došli k provozování vlastní bourárny a prodeji masa na farmářských trzích. Od roku 2009 provozují bioplynovou stanici o výkonu 1063 kW a aktuálně hospodaří na výměře 2250 hektarů. Přesně na takovýchto farmách je manipulátor nejvyužívanějším pomocníkem strojového parku. V minulém roce se Šťastní rozhodli pro jeho obměnu a jejich volba padla na Kramer KT447 s motorem Deutz o výkonu 136 koní. 

Spolehlivost

Během svého hospodaření měli Šťastní celkem pět manipulátorů. V letošním roce se rozhodli pro nákup nového stroje značky Kramer. „Pro Kramer jsme se rozhodli díky blízkému servisu, který máme cca 15 kilometrů, a dobrým referencím na tyto stroje. Tyhle manipulátory tu jezdí již z dřívější doby v jiných barvách, mají toho hodně za sebou a pořád drží,“ říká pan Šťastný ml. a dodává: „Věříme, že je to tedy již praxí odzkoušený stroj.“

Pro volbu manipulátoru Kramer se Šťastní rozhodli díky dobrým referencím, prodloužené záruce a dobré ceně.

Prodloužená záruka

Manipulátor se na farmě Šťastných nezastaví. Práci zastane jak v rostlinné, tak i v živočišné produkci, při stavebních úpravách na farmě a také například při zimním ořezávání větví podél polí. K tomuto účelu využívají kotoučové ořezávací pily, které sami vlastní. „Při doplňováním secích strojů s ním taháme na kratší vzdálenosti i vlek s osivem. Ročně na manipulátoru natočíme okolo 1000 mth, to je také jeden z důvodů proč jsme šli do značky Kramer od Stromu, který nám nabídl prodlouženou záruku v podobě 3000 mth,“ doplňuje využití manipulátoru pan Šťastný ml. a oceňuje prodlouženou záruku na nový stroj.

Během celého roku natočí manipulátor na farmě Šťastných cca 1000 mth, jak v živočišné, tak i v rostlinné výrobě. Při práci oceňují jeho obratnost a hydrostatický pohon.

Hydrostatický pohon

Hlavní rám manipulátorů Kramer je tvořen z profilu ve tvaru písmene U s bočním vedením pro eliminaci bočních sil, díky tomu během životnosti stroje nedochází k jeho kroucení. Tyto německé manipulátory tak vydrží nasazení i v náročných podmínkách. "Když to porovnám s naším předešlým manipulátorem, tento má vyšší nosnost při stejné délce ramena. Současně je velmi obratný. Oceňuji u něj hydrostatický pohon, díky kterému nemusím stát pořád na brzdě. Díky originální redukci Kramer můžeme využívat nářadí i z naše starého manipulátoru. Pokud bych měl vše shrnout, tak nový manipulátor naše očekávání splnil, ale dnes už bych volil model s větší nosností a delším ramenem,“ hodnotí model KT 447 s nosností 4,4 tuny a délkou ramena 7 metrů pan Šťastný ml.