Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Opět úspěšný Polní den Rostěnice - I. část

Minulý čtvrtek se opět po roce sešli příznivci moderní zemědělské techniky na jihu Moravy, kde se konal již druhý ročník Polního dne Rostěnice. Rostoucí zájem potvrdila i vysoká účast téměř 500 farmářů a zemědělských fanoušků. Naše společnost zastoupená regionálním zástupcem STROM PRAHA region Morava si ve spolupráci s českým výrobcem moderní zemědělské techniky BEDNAR FMT a místní zemědělskou společností Rostěnice a.s. připravila opět ucelené předvedení moderních trendů ve zpracování půdy jež obstaralo 12 různorodých souprav tvořených kolovými, pásovými i kloubovými traktory John Deere v agregaci s moderními stroji BEDNAR. Samozřejmě, že nemohly chybět novinky z portfolia obou značek.


Show odstartoval nový rozvlačovač BEDNAR

Jako první do terénu vyrazila novinka BEDNAR pro rok 2015, rozvlačovač Striegel-PRO tažený traktorem John Deere 7260R s plynulou převodovkou AutoPowr. Rozvlačovač o záběru 12m představil výkonné řešení pro rovnoměrné rozptýlení rostlinného materiálu po povrchu pole, které Vám umožní zefektivnit následné půdozpracující operace. Rozvlačovač najde využití i na jaře pro stržení hrubé brázdy.Špičková zemědělská technika John Deere a Bednar přilákala na Polní den Rostěnice 2014 téměř 500 návštěvníků.

Špičková zemědělská technika John Deere a Bednar přilákala na Polní den Rostěnice 2014 téměř 500 návštěvníků.Jednou z novinek v našem portfoliu je pro rok 2015 i rozvlačovač BEDNAR Striegel-PRO, pro zajištění precizního managementu rostlinných zbytků.

Jednou z novinek v našem portfoliu je pro rok 2015 i rozvlačovač BEDNAR Striegel-PRO, pro zajištění precizního managementu rostlinných zbytků.

 

Nový John Deere 7270 R Plus s e23 v akci

Z druhého místa startovacího pole vyrazil zástupce aktuální modelové řady traktorů 7R Plus, John Deere 7270 R, spřažený s vysoce stabilním diskovým podmítačem Swifterdisc XO_F. Ačkoli traktor hned na první pohled upoutal xenonovými světly a novou vysoce komfortní kabinou CommandView III, která nabízí řidiči výrazně vyšší komfort (nižší hlučnost, chladničku atd.), byla hlavní novinka skována pod kapotou traktoru. Samozřejmě jí nebylo nic jiného, než revoluční převodovka e23 spojující výhody mechanické převodovky PowerShift a snadné ovládání převodovky AutoPowr. Jemné odstupňování 23 stupňů vpřed  a 11 vzad Vám umožní dokonale optimalizovat účinnost a produktivitu a  ekonomiku provozu (úspora paliva 2%). Stačí jen nastavit maximální požadovanou rychlost a podle zatížení bude řazen optimální rychlostní stupeň při nejnižších možných otáčkách motoru. Převodovka e23 nabízí tři provozní režimy: plně automatický, uživatelský a manuální.

Za zmínku stojí také ergonomická loketní opěrka CommandArm s integrovaným panelem GreenStar 4 CommandCenter pro snadné ovládání traktoru i příslušenství přes intuitivní dotykový displej. Pokud si chcete vyzkoušet tuto novinku, kontaktujte svého obchodního zástupce STROM PRAHA.

Nejzajímavější novinkou mezi traktory byl bezpochyby nový John Deere 7270R s revoluční převodovkou e23 a vysoce komfortní kabinou CommandView III.

Nejzajímavější novinkou mezi traktory byl bezpochyby nový John Deere 7270R s revoluční převodovkou e23 a vysoce komfortní kabinou CommandView III

Revoluční převodovka e23 umožňuje dokonalou optimalizaci výkonu a spotřeby paliva. Stačí zvolit požadovanou rychlost a ona se o vše postaráRevoluční převodovka e23 umožňuje dokonalou optimalizaci výkonu a spotřeby paliva. Stačí zvolit požadovanou rychlost a ona se o vše postará.

 

Nový diskový podmítač tažený legendou s novým CommandCenterem

Představení krátkých diskových podmítačů pokračovalo i ve třetí soupravě. Nový diskový podmítač  Atlas AO 6000L s disky o průměru 620 mm využijete pro první podmítky ve vysokých rychlostech. Díky integrované nápravě  je stroj i ve vysokých rychlostech dokonale stabilní a systém Twin-disc Vám zajistí dobrou průchodnost i většího množství rostlinných zbytků.

Jak již zmiňuje titulek, v roli tažného prostředku se představil letošní reprezentant legendární řady 8R, traktor John Deere 8320R. Tento nový trak tor v sobě spojuje to nejlepší ze svých předchůdců a díky novému ovládacímu systému CommandCenter vše zastřešuje uživatelsky jednoduché a intuitivní ovládání. Na dotykovém terminálu s největší úhlopříčkou na trhu o délce 10 palců, budete  mít zcela pod kontrolou nejen výkonnost traktoru, všechny jeho funkce, navigaci AutoTrac, ale také přípojná zařízení. To vše si užijete z pohodlí automaticky klimatizované kabiny.

Hned 2 novinky v 1 soupravě. To byla odlehčená verze robustního podmítače ATLAS AO_L tažená traktorem John Deere 8320R, jehož letošní model reprezentoval legendární řadu 8R.

Hned 2 novinky v 1 soupravě. To byla odlehčená verze robustního podmítače ATLAS AO_L tažená traktorem John Deere 8320R, jehož letošní model reprezentoval legendární řadu 8R.Pavel Janeček, obchodní zástupce STROM PRAHA region Morava představuje návštěvníkům jedinečné intuitivní ovládání s největším 10“ dotykovým displejem na trhu, CommmandCenter.
Pavel Janeček, obchodní zástupce STROM PRAHA region Morava představuje návštěvníkům jedinečné intuitivní ovládání s největším 10“ dotykovým displejem na trhu, CommmandCenter.

Podívejte se na fotky z polního dne.                                                                                                                                                                            

Ing. David Pokorný, Brand manager