Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pneumatiky VT-TRACTOR otestovány DLG

Pneu Bridgestone VT-Tractor

FokusTest je test užitné hodnoty, který provádí centrum DLG za účelem diferenciace produktů a zvláštního upozornění na inovace strojů a technických výrobků používaných zejména v zemědělství a lesnictví, při pěstování zeleniny, ovoce a vína, při péči o krajinu a při obecním využití. Důraz je kladen na testování jednotlivých kvalitativních kritérií produktu, jako je životnost, výkonnost nebo kvalita práce.

Specifikace testu

Rozsah testu může zahrnovat kritéria testového rámce Signum Test centra DLG, což je komplexní test užitné hodnoty pro technické výrobky ukončený publikací zprávy o testu a udělením testové známky. DLG FokusTest v kategorii „Zemědělské pneumatiky pro traktory“ zahrnuje přezkoumání úspornosti spotřeby paliva při práci na poli za konstantních rychlostních podmínek a stanovení maximální trakce za daných podmínek prokluzu.

DLG Fokus TestDLG testy patří mezi nejuznávanější testy v oboru především díky své objektivnosti.

Průběh měření

Měření byla provedena u následujících rozměrů pneumatik Bridgestone VT-­Tractor v kategorii VF: VF600/70 R30 pro přední nápravu a VF710/70 R42 pro zadní nápravu.

Aby mohly být výsledky měření klasifikovány, byly zaznamenány také hodnoty pro kombinace kol od dvou dalších renomovaných evropských výrobců prémiových pneumatik o stejném rozměru, provozovaných za stejných podmínek. Z důvodu zvýšené nosnosti pneumatiky VF v porovnání s pneumatikou IF by mohl být zkušební tlak pneumatiky Bridgestone dále snížen na 1,0 bar u přední nápravy (PN) a 0,8 bar u zadní nápravy (ZN). Za účelem zachování neutrality porovnání však byly všechny pneumatiky testovány se stejným tlakem: 1,2 bar (PN) a 1,0 bar (ZN).

Bridgestone VT-TRACTOR
Testovaly se pneumatiky Bridgestone VT­-Tractor v kategorii VF: VF600/70 R30 pro přední nápravu a VF710/70 R42 pro zadní nápravu.

Vzhledem k tomu, že konkurence nenabízí pneumatiky VF ve zvoleném rozměru, byl test proveden porovnáním s pneumatikami IF. Tlak byl u všech konkurenčních testovaných produktů nastaven jednotně podle tabulek pro tlak pneumatik a podle toho byly odpovídajícím způsobem upraveny pneumatiky Bridgestone.

Stručné shrnutí

V porovnání s konkurenčními produkty dosahují pneumatiky Bridgestone nejlepších výsledků v kategorii „Chování při trakci/prokluzu“, zejména při míře prokluzu nad 15%. Pneumatiky Bridgestone dominují v části testu zaměřené na posouzení specifické spotřeby paliva, kde vykazují za daných provozních podmínek lepší výkon než ostatní dva kandidáti. Dosahují zde přibližně o 3% nižší spotřeby paliva, než je vypočtená průměrná hodnota.

Kompletní výsledky testu si můžete přečíst zde.

Pneu Bridgestone VT-Tractor

Ing. David Pokorný, Brand manager STROM PRAHA a.s.