Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Polní den BEDNAR po roce opět v Městci Králové

Letošní ročník Polního dne BEDNAR, kterého jsme tradičně partnery, se po roce opět vrátil na pozemky Zemědělské společnosti Sloveč a.s. V tomto roce navíc slaví společnost BEDNAR již 20 let od svého založení. Pojďte si proto s námi prohlédnout 20 fotografií zachycujících Polní den BEDNAR, tak jak jsme jej viděli my.  Cestu na tuto významnou zemědělskou akci si našlo více než 2000 návštěvníků. V rámci polního dne bylo prezentováno celkem 33 strojů BEDNAR, 18 z toho v soupravách s traktory John Deere.


Polní den BEDNAR 2017 oficiálně zahájil Ing. Jiří Sobota, předseda představenstva ZS Sloveč a.s. a JUDr. Ladislav Bednář, majitel společnosti BEDNAR FMT s.r.o. 


Následně se slova ujal Ing. Michal Kalenda, ředitel společnosti STROM PRAHA.


Na úvod celé akce si návštěvníci mohli prohlédnout sestavené technologické linky se stroji pro cukrovou řepu, kukuřici, ječmen, řepku olejnou a pšenici.


K dispozici návštěvníkům byla i naše výstavní expozice prezentující další techniku značek John Deere, Pronar, Kramer a další produkty.


Po oficiálním zahájení přišlo na řadu představení novinek BEDNAR a John Deere v podání Ing. Davida Ryčla, obchodního ředitele BEDNAR FMT a Ing. Pavla Fialy, produktového manažera STROM PRAHA.


Mezi prvními představenými stroji John Deere byla dvojice předváděcích traktorů – 6195M a 6215R. Slabší z modelů byl představen v soupravě s mulčovačem posklizňových zbytků MULCHER doplněným o zařízení TRASH-FAN zajišťující kontinuální čištění povrchu stroje při práci. Silnější model byl prezentován s nesenými polními branami STRIEGEL-PRO určenými pro management posklizňových zbytků a obnovu TTP.


Dále následovala prezentace inovovaného diskového podmítače SWIFTERDISC XO 6000F doplněného o přední řezací válce TRASH CUTTER. Diskový podmítač byl představen s traktorem John Deere 6215R.


Další významnou novinkou z dílny BEDNAR představenou na polním dni byla řada secích strojů OMEGA OO_L s plastovým zásobníkem a diskovou sekcí do „X“. Model secího stroje o pracovním záběru 3 metry byl představen v soupravě s traktorem o výkonu 155 koní. Model secího stroje OMEGA s pracovním záběrem 6 metrů byl prezentován v kombinaci se zásobníkem na hnojivo FERTI-BOX FB za traktorem o výkonu 250 koní.


Poslední představenou BEDNAR novinkou byl integrovaný zásobník FERTI-BOX pro nesené dlátové pluhy.  


Na závěr komentovaného představení se ujal slova náš produktový manažer Jiří Ptáčník a představil produkty John Deere AMS a FarmSight na příkladu použití při aplikaci hnojiva do půdního profilu pomocí neseného kypřiče FENIX a čelního zásobníku FERTI-BOX.


Polní den v Městci Králové byl také premiérou velkých zemědělských teleskopických manipulátorů KRAMER.


Úvodní jízda traktoru John Deere 6215R s neseným kypřičem FENIX FN 3000 a čelním zásobníkem FERTI-BOX FB odstartovala praktické ukázky.


Během praktických ukázek bylo představeno 8 souprav strojů John Deere a BEDNAR.


Při praktických ukázkách si premiéru na českých polích odbyl i nejsilnější kolový traktor John Deere 8400R vybavený převodovkou e23.


Praktické ukázky byly ve znamení precizního zemědělství. Všechny soupravy se během nich představily s přijímači StarFire 6000 a pracovaly v předem nastavené linii. Pro secí stroj OMEGA nakypřil půdu oblíbený dlátový pluh TERRALAND.


Aktivní předvádění strojů zakončila jízda sklízecí řezačky John Deere 8300 a návěsu Pronar T700M s traktorem John Deere 6130R. 


 Polní den BEDNAR 2017 byl organizován pod záštitou ministra zemědělství České republiky pana Mariana Jurečky.


 
Ve stánku precizního zemědělství se návštěvníci mohli dozvědět informace nejen o satelitních navigacích nebo produktu FarmSight, ale také o produktu HarvestLab určenému k analyzování vlastností sklízené píce.


 Během polního dne jsme představili i transportní techniku Pronar a …


 … malou mechanizaci John Deere.


Lešek Podhorský
Marketingový specialista
STROM PRAHA