Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Předání čtyř traktorů do skupiny Spearhead Czech

V období před žněmi jsme prostřednictvím našeho střediska v Prostějově předali tři traktory John Deere 8370R a jeden 7250R do skupiny Spearhead Czech s.r.o. Tyto traktory budou nasazeny především při zpracování půdy a setí na střediscích v Horní Moštěnici, Zdounkách a Suchdole nad Odrou.

Skupina Spearhead Czech hospodaří v České republice na výměře 23 tis. hektarů. Jedná se o uskupení pěti firem - SALIX MORAVA, EUROFARMS JIHLAVA, AGROSUMAK, Agro-družstvo MORAVA a EUROFARMS Agro-B.

„Loni jsme dodávali do skupiny Spearhead 6 traktorů a 3 postřikovače. Letos je doplnil jeden postřikovač a 7 traktorů, z toho tři typu 8370R. Skupina Spearhead je pro nás velmi silný partner,“ komentuje spolupráci František Vincenec, vedoucí střediska Prostějov. 

Předané traktory John Deere 8370R se jmenovitým výkonem 370 koní jsou vybaveny převodovkou e23, přední odpruženou nápravou (ILS), kabinou Premium, kompletním LED osvětlením v rozsahu 360° a jednotkou CommandCenter 4. generace. „Hlavní nasazení těchto traktorů bude především při zpracování půdy a setí. Na střediscích nahradí již dosluhující kolové traktory o výkonu 310 a 380 koní,“ dodává pan Milan Bajer, vedoucí mechanizace střediska JIH (Zdounky, Střílky a ADM Kojetín).

Předaný traktor 7250R se jmenovitým výkonem 250 koní je vybaven převodovkou AutoPowr, přední odpruženou nápravou, LED pracovním osvětlením, kabinou Premium a jednotkou CommandCenter 4. generace.

„Skupina Spearhead od nás využívá nejen traktory a postřikovače, ale také satelitní navigace. Nové stroje jsou vybaveny přijímači StarFire 6000 umožňujícími příjem SF3 a sezónní opakovatelnost linií,“ komentuje spolupráci F. Vincenec. Pan Milan Bajer k tomu dodává: „Tyhle systémy nám umožňují využívat pracovní záběry strojů na maximum a tím zefektivnit jejich využití. To má vliv na celkovou ekonomiku provozu našich souprav. Navíc poskytují chlapům pohodlí při práci. Kromě navigací využíváme i další prvky precizního zemědělství jako je FarmSight a JDLink.“


Předání nových traktorů John Deere 8370R a John Deere 7250R na středisku v Prostějově.


Milan Bajer, vedoucí mechanizace JIH (Zdounky, Střílky a ADM Kojetín) a František Vincenec vedoucí střediska Prostějov. 


Ing. Lešek Podhorský
Marketingový specialista
STROM PRAHA