Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Představení novinek John Deere 2015

Jak jsme již avizovali v předchozí galerii, zúčastnili jsme se ve dnech 24.-25.9. představení novinek John Deere pro rok 2015 v německém Bruchsalu. Spolu s dalšími prodejci značky John Deere ze střední a východní Evropy jsme prošli ve školícím centru v Bruchsalu a na farmě nedaleko města stanoviště, která byla zaměřená na jednotlivé kategorie strojů. Nyní se i vy můžete v naší fotogalerii a na videu podívat, co je pro rok 2015 nového.

Samochodné řezačky

Největší změnou prošly samochodné řezačky, které jsou ale pro náš trh připraveny až na rok 2016Koncepce a technologie řezaček, které dostali označení 8000, se testuje již několik let po celém světě. Zatím je představeno pět modelů s označením 8100 - 8600 ve výkonovém rozmezí od 375 do 616 koní. První dva modely mají motor John Deere PowerTech o objemu 9 litrů, tři největší modely pak objem 13,5 litrů.

Zcela nový je design a kabina, která je stejná jako na kombajnech a vyniká vysokým komfortem. Srdcem nové řezačky je řezací bubem Dura-Drum, který zvládne řezanku od 3 do 52 mm. Konstruktéři se snažili co nejvíce zoptimalizovat všechny funkce řezačky, zlepšit ničím nerušený tok materiálu, zajistit co největší odolnost a samozřejmě tu nejvyšší efektivitu. 

V Bruchsalu byl k vidění model 8400i, tedy 523 koní a i-řešení v podobě inteligentních systému jako je například HarvestLab nebo AutoLoc. Kromě celého stroje jsme měli možnost prohlédnout si zvlášť i řezací ústrojí, corn cracker a adaptéry.

Sklízecí mlátičky

I v rámci sklízecích mlátiček proběhly změny a to především u největší série S, která představí novou sílu, výkon, komfort i inteligetní systémy. V prémiových kabinách, které budou nabízet vzduchem odpruženou kabinu s nastavením bederní podpory a také možnost koženého čalounění, je nyní lepší výhled plných 180 stupňů a zlepšil se i výhled na výsypník. 

Zcela nové jsou motory s označením John Deere PSS, které zvyšují výkon o 19 koní. Splňují emisní normu Tier 4 díky chlazené recirkulaci výfukových plynů, 4-ventilová hlava poskytuje vynikající proudění vzduchu pro větší krouticí moment při nízkých otáčkách a spotřeba paliva klesla o 2%. Vylepšený je i čistící systém, který vykazuje vyšší kapacitu a nižší citlivost při sklizni ve svazích, zásobník pojme více zrna. Nové jsou i pásové jednotky.

Na modelu S685i s pásovým podvozkem, který byl vystaven v Bruchsalu, byla k vidění lišta HydraFlex Draper, která je v nabídce v pěti modelech a má skvělou kopírovací schopnost. 

Velkou novinkou jsou také nové sklízecí mlátičky W330 a W440, určené pro malé a střední farmáře, kteří chtějí být o žních samostatní. Menší z modelů má výkon 210 koní a zásobník o objemu 5 200 litrů, model W440 má výkon 238 koní a zásobník v základní verzi dosahuje kapacity 6 500 litrů. Je zde však možnost zvolit verzi se zásobníkem 7 600 litrů. Obě sklízecí mlátičky mají motory Agco a záběr lišty může být od 3,9 - 6,9 metrů.

Traktory

V rámci novinek v kategorii traktory jasně dominuje nová inovovaná řada těch největších siláků - řady 9R a 9RT. Obsahuje modely s výkonovým rozsahem od 370 do 620 koní v motorech o objemu 9, 13.5 a 15 litrů. Novinkou je odpružení HydraCushion, které má tři módy - auto, manual a max. Auto mód je zapnut po celou dobu, kdy je stroj v pohybu a napomáhá k většímu komfortu jízdy, zvýšení produktivity a zmírnění zhutnění půdy. Traktory mají vylepšenou převodovku e18 PowerShift s funkcí Efficiency Manager, Active Command Steering a novou kabinu CommandView III s s nově přepracovanou konzolí CommandARM ™, která je pohodlná a intuitivní. S displejem 4600 CommandCenter Display lze snadno vidět a ovládat hlavní funkce stroje, včetně AutoTrac ™. K dispozici je možnost integrované lednice.

Novinky zaznamenala také řada 6R, která má nové motory, novou dotykovou obrazovku a tři nové modely s označení 6175R, 6195R a 6215R. Nové motory splňují emisní normu Tier 4 a to díky kombinaci technologie EGR a SCR. Zde tedy již bude přídavek AdBlue, ale tuto skutečnost vyvažuje životnost filtru pevných částic, který by měl v nových modelech vydržet po celou dobu provozu stroje. 

Na farmě nedaleko Bruchsalu, kde probíhalo představení traktorů, byly připraveny praktické ukázky traktorů 6R a 7R na zkušební dráze. Na fotografiích si můžete prohlédnout i traktory z řady 5 a to verze M, E, G, GV, GF.

Samochodné postřikovače

Úplně nový je nástupce evropské verze samochodného postřikovače 5430i, který nese označení R4040i. Vylepšen je motor, který se osvědčil v traktorech 7R, dosahuje výkonu 235 koní a splňuje emisní normu Tier 4 se vstřikováním močoviny. Kabina je lépe přístupná, celý stroj dosahuje vyšší stability a v nabídce budou pneumatiky Michelin SprayBip 380/90R46. Objem nádrže na postřik zůstává 4 000 litrů.

Lisy na hranaté balíky

John Deere ve své produktové nabídce jeden čas již lisy na velké hranaté balíky měl, ale nyní připravil novu koncepci lisu a novým designem. Řada obsahuje dva modely L330 a L340, které jsou schopné sbírat řádky o šířce 2,1 a 2,3 metrů. V nabídce je rovněž možnost řezání, u menšího z modelů s 10ti noži, u většího až 23 noži. O vysokou hustotu balíků se postará lisovací píst Heavy Dut, který zvládne 46 úderů za minutu.

 


Bc. Iva Havlová, marketingový koordinátor - Region Východ