Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Přehled o strojovém parku a správa agronomických dat pomocí MyJohnDeere

Máte už dost papírové evidence, tisknutí map a vybarvování Vašich půdních bloků? Hledáte jednoduchý nástroj, ve kterém můžete spravovat své pozemky? Chcete mít výsledky hospodaření pohromadě na několik let zpět, přehledně uspořádané a dostupné odkudkoli? Pak je tu pro Vás webová aplikace MyJohnDeere.com. Tato aplikace je zdarma a přístupná pro všechny zákazníky a uživatele nejen strojů John Deere. V tomto příspěvku Vám představíme její možnosti.

MyJohnDeere.com se dělí na dvě aplikace – JDLink a Operační středisko. JDLink přináší přehledně především telematická data o využití stroje a dává prostor k následné optimalizaci provozu, je vhodný především pro techniky. Operační středisko pomůže zjednodušit práci nejen mechanizátorům, ale především agronomům.

Pomocí aplikace JDLink máte vždy přehled o využití Vašich strojů.

Přehled o strojovém parku

Po rozkliknutí Operačního střediska se Vám otevře mapa, ve které můžete vidět umístění Vašich strojů. Nejen, že vidíte umístění stroje, ale máte i přehled o tom, kde se stroj pohyboval, a to až 60 dní nazpět. Nepamatujete si, kde jste se strojem pracovali před měsícem? Stačí pár kliknutí a máte jasno! Co Vás bude ale zajímat nejvíce, je tlačítko „nástroje“, nacházející se v levém horním rohu obrazovky. Po otevření se objeví nabídka velkého množství rozšiřujících aplikací vhodných zejména pro agronomy.

Operační středisko nabízí kompletní správu strojového parku (nejen strojů John Deere).

Správa agronomických dat

Tyto nástroje Vám umožní vytvářet, spravovat a zpracovávat například hranice pozemků, tvořit vlastní databáze používaných hnojiv, osiv a pesticidů, sestrojovat předpisové mapy, vytvářet naváděcí linie na jednotlivých pozemcích atd. Důležitý je i velmi snadný přenos těchto dat do strojů, a to i pomocí bezdrátového přenosu dat bez nutnosti opuštění kanceláře. Motivace využití těchto funkcí je jasná – co nejvíce usnadnit práci obsluze stroje. Obsluha stroje pak zajisté ocení, že jedním klikem dojde k nastavení práce na stroji a nemusí se déle zdržovat. Systém myslí i na budoucnost, s tou vám pomohou nástroje Plánovač plodin a Analyzátor pole.

Pomocí nástroje MyJobs, který je součástí MyJohnDeere můžete posílat obsluhám vašich strojů úkoly.

Plánovači plodin se dají vytvářet osevní postupy, a to i na několik let dopředu. Můžete zde zadat krycí plodinu i další dvě plodiny pro jednu sezónu a u každé evidovat cílové hodnoty, například výnosu. Nástroj Vám ihned vytvoří graf rozvržení plodin v rámci podniku a vypočte i spoustu dalších údajů, které usnadní Vaše rozhodování.

Analyzátor pole slouží k zobrazování dat, která nasbírají stroje při práci na polích. Můžete si zobrazit výnosové mapy, mapy vlhkosti, ale i informace o tom, jakým způsobem bylo pole zaseto a dále ošetřováno pomocí postřikovače. Tato provozní data sesbíraná za několik let zpětně lze zprůměrovat pro účely dlouhodobějšího vyhodnocení potenciálu pozemku a hospodaření na něm, případně vyhodnotit všechny vstupy a jejich dopad na úrodu. Možnosti zobrazovaných dat jsou závislé na typu a výbavě stroje, se kterým danou operaci provádíte. Například u řezačky John Deere řady 8000 vybavené zařízením HarvestLab si můžete prohlédnout mapu obsahu jednotlivých složek v řezance apod. To Vám může posloužit k vypracování předpisových aplikačních map pro hnojení, setí, aj. Vše je samozřejmě doprovázeno legendou a číselnými hodnotami, které se dají kdykoli editovat, porovnat nebo stáhnout za účelem dalšího zpracování. Díky přehlednému zobrazení na časové ose můžete snadno cestovat časem a rychle nalézt požadovaný typ mapy pro rychlá agronomická rozhodování.

Služba MyJohnDeere nabízí pro agronomy rozsáhlé možnosti k plánování osevních postupů, vyhodnocování výnosových map nebo k vypracování předpisových map. Na fotografii příklad porovnání výnosové mapy (vlevo) a satelitního snímku (vpravo) přímo v rozhraní MyJohnDeere.com

Toto je pouze velmi základní představení služby MyJohnDeere.com. Podrobněji Vám možnosti Operačního střediska představíme v připravovaném seriálu, který můžete sledovat v naší facebookové skupině „Jelení stopa“ nebo na YouTube kanálu STROM PRAHA.

Objevte možnosti služby MyJohnDeere.com i Vy!