Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Přímá sklizeň metodou GPS řezačkou John Deere 8600i s adaptérem Zürn Profi Cut 620

Ani na přelomu června a července demo řezačka John Deere 8600i nezahálí. V současné době neprobíhá předvádění, ale spíše plnění požadavku, který jsme se zavázali splnit ve společnosti LUKRENA a.s. se sídlem v Dolní Lukavici. Do tohoto zemědělského podniku budeme totiž v rámci úspěšného výběrového řízení v nejbližší době dodávat nejsilnější model řezačky John Deere nové řady 8000 - model 8800i. A protože stroj má k zákazníkovi dorazit až po termínu sklizně obilovin metodou GPS, bylo dohodnuto, že se o tuto sklizeň postaráme vlastními silami.

Využíváme tedy náš demonstrační stroj a nyní máme z požadovaných 325 ha sklizeno již 155 ha obilovin. Z důvodu vysokého podílu ploch se značně polehlými porosty je řezačka od začátku sklizně agregována s diskovým adaptérem Zürn Profi Cut o pracovním záběru 6,20 m. Původní myšlenkou byla sice agregace s adaptérem pro sklizeň kukuřice Kemper, ale ten jsme zatím do sklizně nenasadili. Je zde ještě možnost, že jej využijeme do stojatých porostů. V současných podmínkách (viz fota a video) by to ale rozhodně smysl nemělo.

 

               

 

Několik zajímavých postřehů dle systému JD link a údajů poskytnutých zákazníkem ke spotřebě a výkonnosti řezačky o výkonu 625 PS v těchto daných podmínkách:

  • Pojezdová rychlost stroje při sklizni: 6-9 km/h dle stavu porostu.

  • Praktická hodinová výkonnost: 120-150 t sklizeného materiálu (za 5-6 minut se naplní odvozní souprava 12-15 t materiálu - zjištěno při sklizni triticale dne 3. 8. 2016).

  • Průměrná spotřeba paliva za celou dobu sklizně v LUKRENĚ: 58,7 l/hod, průměrná spotřeba AdBlue 0,9 l/hod, tj. 1,53% v poměru ke spotřebovanému palivu (!!!).

  • Za dobu sklizně bylo spotřebováno 3944 l paliva vč. přejezdů, což by odpovídalo cca 25,4 l/ha (23,6 l/ha - čistá sklizeň bez prostojů a přejezdů) a při výkonnosti 120-150 t/hod by pak vycházela spotřeba paliva 0,39-0,48 l na sklizenou tunu materiálu (opět vč. přejezdů a prostojů). Zcela přesné údaje se pokusíme získat po ukončení sklizně.

 

Co dodat závěrem?

Troufáme si tvrdit, že stroj opět přesvědčil o svých deklarovaných parametrech a kvalitách. Chtěli bychom vyzdvihnout zejména výše zmíněné údaje o spotřebě a výkonnosti. Bez diskového adaptéru by byla přímá (jednofázová) sklizeň v těchto podmínkách vzhledem k polehlosti porostu v podstatě nemožná. Doufáme, že se nám bez problémů podaří celou službu dokončit a že stejně bez problémů bude v LUKRENĚ a.s. sloužit jejich zakoupená řezačka John Deere 8800i. Neradi bychom to zakřikli, ale jediné technické problémy, které jsme zatím měli, byly zapříčiněny vniknutím kamenů do diskové lišty.

Děkujeme za obrovskou důvěru, kterou do nás náš významný zákazník vložil, jedná se totiž o vůbec první smluvně podepsanou řezačku řady 8000 na území ČR. Omlouváme se snad jen za nepatřičné barvy traktorů při prezentaci na fotografiích a videích - je vidět, že zde máme ještě obrovský prostor pro zlepšení ...