Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

První traktor John Deere v Agro Měšetice

Od podzimu loňského roku pracuje ve Středočeském kraji traktor John Deere řady 6R v netradičním zbarvení. V článku se dočtete, proč se ve společnosti Agro Měšetice rozhodli právě pro traktor 6210R s maximálním výkonem 231 koní. Tento traktor je v měšetickém Agru prvním strojem značky John Deere.

Silná živočišná produkce

Společnost Agro Měšetice se zaměřuje především na živočišnou produkci. Zajímavostí je chov kachen s produkcí 3600 kusů za turnus. Chovají také 120 kusů krav a býky na výkrm. Díky tomu zde pracuje bezmála 20 zaměstnanců. Společnost Agro Měšetice hospodaří na celkové výměře 670 hektarů z čehož je 220 hektarů TTP. Obdělávané pozemky se nachází v nadmořské výšce od 407 do 600 m n. m. Tomu odpovídá i osevní plán, který je složený z klasických plodin jako je pšenice, ječmen, řepka, jetel nebo inkarnát.

Traktor 6210R je prvním strojem John Deere v Agro Měšetice .

Velké investice

„V poslední době jsme dost investovali právě do živočišné produkce. Postavili jsme novou býkárnu a pořídili samochodný krmný vůz,“ komentuje investice jeden z jednatelů pan Filip Stuchlík a vysvětluje důvod pořízení jetého traktoru 6210R původem z Německa: „Díky poruše na jednom z našich hlavních traktorů jsme navíc, mimo těchto investic, museli řešit i pořízení náhradního traktoru. Bylo to celkem narychlo a v sezóně. Tady ten jetý přes STROM byl za dobré peníze a v dobré výbavě, proto jsme se rozhodli právě pro něj.“

Filip Stuchlík, jeden ze dvou jednatelů společnosti.

Využití především na polní práce

„Chceme rozdělit pracovní operace mezi více traktorů. Tento traktor máme v plánu využít především s kombinovaným secím strojem o záběru 4 metry, se sedmiradličným pluhem a symbolicky v dopravě. Ročně na něm plánujeme najezdit zhruba 700 motohodin,“ komentuje využití traktoru 6210R s převodovkou AutoPowr pan Stuchlík. V době pořízení měl traktor najetých 5170 motohodin. Tento John Deere 6210R je, mimo jiné, vybavený souvraťovou automatikou iTEC a přípravou AutoTrac ready, kterou plánují do budoucna využít a osadit traktor navigací.

Využití traktoru plánují v Měšeticích především na polní práce, výjimečně bude nasazen také v dopravě.