Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rekordy trhající novinka John Deere 8400R

O novém nejsilnějším modelu řady 8R jsme již informovali. Ale překvapením je, že oficiální DLG test proběhl již v říjnu 2016. Výrobci si vždy u nových modelů a řešení provádí své vlastní měření, a pokud jsou výsledky dobré, tak rychle do oficiální zkušebny. Když ne, tak se stroje dolaďují, a pokud to ani pak nevychází, tak se do testů nehrnou. V Evropě jsou tyto testy výkonnostních parametrů a spotřeby dobrovolné a firmy si je platí. Pokud je nyní rychlost testu překvapením, tak výsledky musí být zděšením. Naštěstí ne pro nás!   

8400R   8400R
To co se počítá je přenos výkonu na podložku a zadní vývodový hřídel. Přeplňované motory John Deere PowerTech PSS 9.0 l, splňující nejnovější normu stupeň IV,  nabízejí vysoký výkon, efektivnost a nízkou spotřebu paliva. 

DLG test v detailu
Samotné výsledky jsou pouhými čísly a svůj význam dostávají teprve v kontextu s dalšími výsledky traktorů stejné výkonnostní a hmotnostní kategorie. Všechny stroje mají rovněž stejnou emisní normu stupeň IV. Mimo Claas, který splňuje stupeň IIIB.  To, že si náš zástupce nepovede špatně při měření maximálního tahového výkonu, se dalo očekávat vzhledem k tomu, že je osazen plně mechanickou převodovkou „e23“, zatímco další zástupci pálí výkon v hydrostatických větvích plynulých převodovek. Ne zcela očekávaným úspěchem jsou ovšem parametry spotřeby paliva při měření DLG PowerMix, kde se simulují i režimy kombinovaného zatížení, tah a vývodový hřídel s částečným zatížením (třeba pouhých 40%), o kterých se tvrdí, že při nich má John Deere vysokou spotřebu.  V dopravních cyklech býval zelený traktor tradičně nepřekonatelný. Nebo jinak vyjádřeno, spotřeba traktoru John Deere je přibližně o 25% nižší, než je průměr všech doposud měřených traktorů! 


 
 8400R

Pravdivost čísel si můžete snadno ověřit na veřejných www stránkách zkušebny DLG :  http://www.dlg.org/traktoren.html a dále v časopise PROFI 8/2016.
Kompletní test JD8400R, o který tady jde hlavně, naleznete zde.

Tímto se všem kamarádům, konkurentům omlouvám, ale jak se říká, „každý chvilku tahá pilku“.

Váš Pavel Fiala
Produktový manažer