Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Setí řepky se secím strojem Bednar Omega

Včerejším dnem jsme odstartovali předváděcí tour zaměřenou na setí řepky olejné secím strojem Bednar Omega OO 6000L. Během nadcházejících dvou týdnů se souprava složená z traktoru 6215R a tohoto secího stroje o pracovním záběru 6 metrů představí na řadě míst České republiky. První zastávka byla v pátek na rozmezí Jihomoravského kraje a Vysočiny. Od pondělí bude možné tuto soupravu vidět v akci na Kroměřížsku a během dalších dní na Opavsku, Svitavsku a na dalších místech republiky.

První zastávkou naší předváděcí soupravy byl nejjižnější cíp kraje Vysočina. Zde bylo naším úkolem zasít řepku s výsevkem 3,1 kg/ha. Pole bylo 2x podmítnuté, přičemž při druhém přejezdu byl zapracován hnůj. Na takto připraveném pozemku se vlivem středečních srážek, které v této části republiky spadly, vytvořila krusta. Tu bylo před setím zapotřebí narušit a zároveň již s půdou minimálně hýbat tak, aby nedošlo k úniku půdní vláhy. Proto jsme na secím stroji Omega zvedly přední sekcí pracovních disků a nechaly pracovat pouze coulterovou sekci, která zajistila vhodné narušení zmíněné krusty na povrchu pole.

Pro více podrobností o praktickém převádění kontaktujte svého obchodního zástupce anebo produktového manažera pana Martina Kunce (tel: 724226477).

 

Představení secího stroje Bednar Omega OO 6000L v podání produktového manažera Martina Kunce.

Praktická ukázka setí při rychlosti 14,5 km/h. Výsevek byl nastaven na 3,1 kg/ha.

Uložení diskových sekcí do tvaru písmene „X“ zabraňuje nežádoucím pohybům secího stroje do stran, díky tomu drží přesnou stopu za traktorem.

Souprava složená z traktoru John Deere 6215R a secího stroje Bednar Omega OO6000L bude následující týden k vidění na Kroměřížsku, Opavsku a Svitavsku.

 

Při setí jsme využily pouze coulterovou sekci k narušení půdní krusty.


Autor: Lešek Podhorský

Fotogalerie