Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Školení Bruchsal

Představení novinek ať je sebevětší je vždy jen tím prvním krokem. Nejvyšší vedení společnosti udá směr, kam se budou kroky tisíců obchodníků a servisních pracovníků ubírat. Účastníci si prohlédnou naleštěné stroje, které budou montážní linky opouštět někdy v brzké budoucnosti a za tři dny další skupina z další části Evropy.  Nyní však nastává možná ještě větší šrumec, je potřeba o všech novinkách informovat veřejnost. Připravit prospekty, ceníky, proškolit obchodníky, začít připravovat homologace nebo v závislosti na dostupnosti připravit místní představení novinek.

Z důvodu nedostupnosti zajímavých novinek pro náš trh v přijatelném termínu se letošní místní představení neplánovalo. První možností bude tedy Hannover a výstava Agritechnica, kde bude oficiální celoevropské představení veřejnosti. Zde v ČR se tyto stroje poté ukážou na přelomu března a dubna na Techagru.

Prodejci a servis ti již však musí být o dost napřed a o tom bych chtěl krátce informovat. Letos se nám podařilo zorganizovat v posledním zářijovém týdnu školení v prostorách školícího centra John Deere  Bruchsal. Školení proběhlo ještě dříve než se ho zúčastnili němečtí prodejci a ve zcela shodném formátu. Tři dny, téměř všichni prodejci a zástupci servisu - celkem 65 osob, pět stanic, každá tři hodiny. Velké traktory 7R, 8R, druhá, 6MC, 6RC, třetí stanice malé traktory 5E, 5G, 5M. Další stanice lisy a poslední praktické představení spojené s jízdami s traktory. 

Můžete říct, že teoretická část se dá stejně dobře udělat i tady, ale ono to tak není. Na učebně velkých traktorů byly tři simulátory nového ovládání CommandArm a traktor 7290R, obdobně na dalších stanicích. Praktická stanice s 9-ti traktory různých řad od 5085E až po 7290R v různých výbavách s rozdílnými převodovkami. Prostě jsou věci, které vám utkví v hlavě jinak, když si na ně můžete sáhnout a můžete si je vyzkoušet na vlastní kůži. Snížení hlučnosti kabiny u traktoru 7R o 2 dB  nikomu nic přesně neřekne, ale když si to vyzkoušíte, tak pak už přesně víte jaký je to rozdíl. Nebo si měl každý možnost neomezeně pohrát se zcela novou 4. generací displeje CommandCenter a tak by se dalo pokračovat. Myslím si, že nepřeháním, když řeknu, že toto školení patřilo mezi opravdu povedené a je to ta nejlepší forma předávání informací. Úroveň informací a schopnost je správně používat je to, co odlišuje dobré prodejce od průměrných.                                   

Pavel Fiala