Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

StalkBuster v praxi!

V minulém týdnu jsme měli možnost navštívit polní den v Bavorsku zaměřený na představení sklízecí řezačky řady 9000 a systému StalkBuster v praxi. Systém StalkBuster firmy Kemper je zkonstruován tak, aby narušil strniště přímo pod adaptérem řezačky, čímž zlikviduje přirozené prostředí pro přezimování zavíječe kukuřičného a sníží riziko výskytu fusarií v půdě. StalkBuster je umístěn přímo na základním rámu kukuřičného adaptéru, dochází tak k likvidaci strniště ještě před přejetím jakékoliv další techniky. Jaký traktor potřebujete na klasický kladívkový nebo rotorový mulčovač o pracovním záběru 6 metrů? U osmiřádkového adaptéru s pracovní šířkou 6 metrů vybaveného systémem StalkBuster je potřeba 5 až 6 koní na řádek. U tohoto klasického záběru se tedy jedná o celkový příkon cca 40 až 48 koní.

Systém StalkBuster je integrován do základního rámu kukuřičného adaptéru.

Strniště je mulčováno ihned za adaptérem, tzn. k likvidaci strniště dochází ještě před přejetím jakoukoliv další technikou.

 

Pracovní orgány po zpracování 180 ha.

 

Jednoduché zapojení adaptéru Kemper.