Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Stříbrná medaile za integrované navádění nářadí

Nový systém integrovaného navádění nářadí AutoTrac řídí traktor i meziřádkový kultivátor prostřednictvím kamery a GPS navigace tak, že plevel je účinně a efektivně likvidován i při vysoké rychlosti.

Časové okno pro optimální mechanické hubení plevele je velmi krátké. Firma John Deere a její dceřiná společnost Monosem vyvinuly systém aktivního, integrovaného navádění nářadí pro kypření meziřádků. Systém umožňuje dosahovat vysoké pracovní rychlosti až 16 km/h.

Navádění nářadí AutoTrac využívá kameru umístěnou na kypřiči, která vypočítává předpokládanou dráhu podél řádků. Ke kypřiči je také připojen satelitní přijímač StarFire John Deere. Řízení je ovládáno pomocí signálu RTK, což je důležité v místech s nerovnoměrnými nebo přerušenými řádky.

Veškeré informace jsou zobrazovány na displeji CommandCenter v traktoru, kde se také provádí nastavení. Boční pohyby kypřiče jsou řízeny elektro-hydraulickou řídící jednotkou na traktoru. Na rozdíl od ostatních složitých systémů používá toto řešení hydraulické stabilizátory spodních ramen tříbodového závěsu, zatímco horní táhlo tříbodového závěsu je průběžně monitorováno.

Systém navádění nářadí AutoTrac nefunguje pouze u rovných řádků, ale také na svazích a v rozích. Jsou možné korekce a posuny kypřiče o více než 500 mm a dvě hydraulické diskové botky zajišťují přesné kopírování stopy, zejména při vysokých rychlostech. Patentované botky jsou připevněny na blok závěsu traktoru a absorbují rázy traktoru i připojeného nářadí.

Traktor je řízen stejným způsobem, tzn. kamerou a přijímačem GPS StarFire instalovanými na kabině. V hybridním režimu se oba systémy dokonale doplňují. Při použití v kombinaci se systémem řízení na souvrati iTEC Pro John Deere je možné plně automatizované nasazení.