Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Systém závaží do kol získal stříbrnou medaili

Nový systém závaží do kol EZ Ballast Wheels John Deere představuje univerzální řešení pro dotížení traktorů bez využití čelního i zadního tříbodového závěsu. Flexibilní rozložení hmotnosti umožněné tímto systémem umožňuje lepší trakci a menší zhutnění půdy na poli.

Měnit dotížení pro různé aplikace není často možné z důvodů časové náročnosti a pracnosti. Systém závaží do kol EZ Ballast Wheels umožní obsluze velmi rychle a bez použití nářadí připojit nebo odebrat závaží na předních a zadních kolech. Instalace nebo demontáž závaží zabere pouze pět minut na jedno kolo a není nutná asistence další osoby.

Na každé přední kolo může být instalováno jedno závaží o hmotnosti 250 kg, zadní kola mohou být vybavena dvěma 250kg závažími, což znamená, že může být přidáno a odebráno celkem až 1,5 tuny. V závislosti na kombinaci vpředu a vzadu neseného nářadí je obsluha schopná snadno upravit celkovou hmotnost a její rozložení, aniž by byla snížena nosnost čelního či zadního závěsu.

Podporu poskytuje asistenční systém Ballast Assist John Deere se zobrazením na displeji CommandCenter v traktoru. Po zadání použitého nářadí neseného vpředu a vzadu systém doporučí nejvhodnější rozložení hmotnosti a odpovídající závaží do kol.

Na silnici tento systém závaží do kol EZ Ballast Wheels umožňuje eliminovat nadbytečná závaží na traktoru a snížit náklady na palivo až o tři procenta. Nižší celková hmotnost traktoru navíc zvyšuje užitečnou hmotnost přívěsu, čímž může vzrůst přepravní výkonnost až o devět procent.