Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Traktor řady 7R stanovil nový rekord ve spotřebě

Dobře známý německý cyklus měření spotřeby paliva Powermix test, který proběhl v německé zkušebně DLG Groß-Umstadt prokázal, že traktor John Deere 7310R, je nejúspornější stroj v kategorii velkých traktorů plnící emisní normu iT4 nebo FT4.

S celkovou průměrnou spotřebou 249g/kWh nafty včetně nafty potřebné pro regeneraci filtrů DPF a pouhých 9g/kWh AdBlue jsou hodnoty, kterých doposud nedosáhl žádný z testovaných traktorů. 

John Deere 7R John Deere 7R doprava

Motory John Deere použité u traktorů série 7R stanovily s celkovou spotřebou 258g/kWh (249+9) paliva a AdBlue nový rekord.

Seznamte se s nejúspornějším velkým traktorem. John Deere 7310R předvedl rekordně nízkou spotřebu paliva, kterou oceníte nejen na poli, ale i na silnici.
   
                  
 
 

Potvrzeno i testy DLG
Podobně výborných výsledků dosáhl traktor John Deere 7310R i při měření v DLG Transportmix testu. Traktor 7310R spotřeboval při rychlosti 40 km/h pouze 450g/kWh nafty a 12g/kWh AdBlue. Pro porovnání, průměrná hodnota všech doposud měřených traktorů této výkonnostní kategorie, které plní emisní normy iT4 nebo FT4 byla 605g/kWh spotřeby nafty a AdBlue.

Řez motorem Komfortní kabina
Výraznou úsporu prokázal německý Powermix test i DLG Transportmix test. Traktory 7R nabízejí krom špičkových motorů také dokonalý komfort pro obsluhu s intuitivním dotykovým ovládáním CommandCenter pro precizní zemědělství.
 
  
 

Až o 24% nižší spotřeba
Z výše uvedených hodnot je zřejmé, že vývojáři motorů společnosti John Deere dokázali snížit spotřebu paliva až o 24% oproti průměru ostatních naměřených hodnot (v případě DLG testu). Této vysoké efektivnosti a funkčnosti bylo dosaženo především kombinací systémů vysokotlakého vstřikování paliva CommonRail, dvojice do série zapojených turbodmychadel, filtru pevných částic DPF a systému SCR. V kombinaci s novou převodovkou e23, která zajistí pro obsluhu komfortní, a pro vlastníka vysoce účinný přenos výkonu, získáte s traktory 7R nejlepšího možného pomocníka jak na pole i na silnici.

7R při testech Převodovka e23
V testech dosáhly motory John Deere o 24% nižší spotřeby paliva oproti průměru ostatních měřených traktorů. Optimální využití výkonu a vysoký komfort nabízí nová převodovka e23 s možností volby mechanického, poloautomatického i plně automatického ovládání.
 
 
 
 
 
Ing. David Pokorný, Brand manager