Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Třetí žňový týden

Tímto vám opět přinášíme krátké shrnutí uplynulého týdne, během kterého se do žní zapojily nové sklízecí mlátičky S680i Hillmaster ze společnosti Zemagro Strážovice, S685i ze společnosti Zemas Čejč, S690 z Agroservisu Višňové, T670 Hillmaster společnosti Daňhel Agro a další.

V pondělí 3. července nedaleko Miroslavi na lánu o výměře 100 ha sklízely pšenici dva kombajny S690i ze společnosti Agroservis Višňové. Pro S690i s označením 1 je to letos první sezóna. Toto nové „eSko“ je vybaveno novinkami letošního roku, kterými jsou zcela nove čištění s aktivní regulaci sít a ventilátoru při jízdě z kopce/do kopce a také hydraulickým předozadním naklápěním žacího válu na šikmém dopravníku. Obě „eSka“ jsou pro práci v systému CTF vybaveny adaptéry 640X o záběru 12,2 metru a přijímači StarFire6000 s přijímačem RTK, která zaručuje meziroční opakovatelnost linii. Od obou mlátiček odvážel John Deere 8370RT s překládacím vozem, který se pohybuje pouze v kolejových rádcích nebo stopách kombajnu.

Během středy 5. července dosekával v kopcovitých polích společnosti Zemagro Strážovice poslední hektary ozimého ječmene nový kombajn S680i, který je vybaven žací lištou 630X o záběru 9 metrů. Na začátek žní ho doplnily kombajny T660i a S680i společnosti Daňhel Agro. Všechny sklízecí mlátičky pracující na těchto členitých pozemcích jsou vybaveny svahovým vyrovnáváním Hillmaster.

Ve čtvrtek 6. července sklízel nedaleko Nenkovic na Hodonínsku pšenici nový S685i ze společnosti Zemas Čejč. Tato sklízecí mlátička je vybavena pro práci v kopcovitém terénu zcela novým systémem čištění s aktivní regulací sít a ventilátoru při jízdě z kopce/do kopce, hydraulickým předozadním naklápěním žacího válu na šikmém dopravníku, pásovým podvozkem, pohonem 4x4, přijímačem StarFire6000 a žací lištou 630X se záběrem 9,15 m. Vymlácená sláma byla ukládána do řádků pro následné lisování. Pro urychlení sklizně byl nasazen John Deere 8370R s překládacím vozem.

Se žněmi se na Moravě rozjel také předváděcí traktor 8400R s převodovkou e23 a navigací StarFire6000, který provozuje obchodní zástupce Agroservis Višňové. Během tohoto týdne pracoval na jihu Moravy s diskovým podmítačem při prvních podmítkách po sklizni inkarnátu.

 


Ing. Lešek Podhorský
Marketingový specialista
STROM PRAHA